ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ
ΕΙΔΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ

Δευτέρα 9 Μαΐου 2022

Οι σύλλογοι Choy Lee Fut Άργους και Ναυπλίου στο 22ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Wushu-Kung Fu

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 2:03:00 μ.μ. | | | |

Αθλητικές
Το σαββατοκύριακο 7 & 8 Μαΐου πραγματοποιήθηκε το 22ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Wushu-Kung Fu, στο κλειστό γυμναστήριο Αχαρνών «Μπάμπης Χολίδης». Οι σύλλογοι Choy Lee Fut Άργους και Ναυπλίου συμμετείχαν με 13 αθλητές, σε 32 κατηγορίες.
Ιδιαίτερα, συγχαρητήρια στον αθλητή μας Κριτσιδήμα Παναγιώτη, ο οποίος κατέκτησε τρεις πανελλήνιες πρωτιές ανάμεσα σε 14 αθλητές από 8 συλλόγους. 
Με αυτές τις επιδόσεις σύμφωνα με τον αθλητικό νόμο, θα πριμοδοτηθεί με 10% στις πανελλαδικές εξετάσεις για την εισαγωγή στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα.
Την ομάδα συνόδευσαν οι προπονήτριες Κοκκινάκη Άννα και Λαμπάδα Μαρία
Αναλυτικά οι διακρίσεις των αθλητών μας:

1. Λαμπάδας Κωνσταντίνος: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Γυμνά χέρια, Ανδρών, 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Άλλα στυλ όπλα, Ανδρών, 1η θέση

2. Κριτσιδήμας Παναγιώτης: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Γυμνά Χέρια, Εφήβων, 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Κοντά Όπλα, Εφήβων, 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Άλλα Στυλ Όπλα, Εφήβων, 1η θέση

3. Παπαγεωργόπουλου Μαρίνα: 1η θέση Παραδοσιακό νότια γροθιά Γυναικών, 2η θέση Παραδοσιακό Κοντά όπλα Γυναικών, 3η θέση προσχεδιασμένη μάχη Ντουλιεν

4. Μπεκιάρη Μαργιάννα: 3η Παραδοσιακό Μακρυά όπλα Νεανίδων, 2η θέση Παραδοσιακό νότια γροθιά νεανίδων, 3η θέση Παραδοσιακό Κοντά όπλα Νεανίδων, 3η θέση προσχεδιασμένη μάχη Ντουλιεν 15+

5. Μακρής Παναγιώτης: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Κοντά όπλα, Παίδων , 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Άλλα στυλ όπλα, Παίδων, 3η θέση

6. Τουρούτσικας Παναγιώτης: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Κοντά Όπλα, Παμπαίδων , 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Άλλα στυλ όπλα, Παμπαίδων , 1η θέση

7. Παπαθανασίου Θεόδωρος: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Γυμνά Χέρια, Παμπαίδων, 1η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Κοντά Όπλα, Παμπαίδων, 3η θέση

8. Καλαϊτζή Έλενα: 1η θέση Παραδοσιακό Κοντά όπλα Κορασίδων 2η θέση Παραδοσιακό νότια γροθιά κορασίδων,

9. Καλαϊτζή Κατερίνα: 2η θέση Παραδοσιακό νότια γροθιά παγκορασίδων, 2η θέση Παραδοσιακό Κοντά όπλα παγκορασίδων

10. Μίχου Δέσποινα: 1η θέση Παραδοσιακό νότια γροθιά παγκορασίδων, 3η θέση Παραδοσιακό Κοντά όπλα παγκορασίδων

11. Σαββάκης Νίκος: Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Γυμνά χέρια, Παίδων, 3η θέση, Νότια Γροθιά, Παραδοσιακά Κοντά όπλα Παίδων, 3η θέση

12. Θάνος Θοδωρής

13. Σπάθης Φίλιππος
ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ