ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ
ΕΙΔΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ
ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

Παρασκευή 19 Αυγούστου 2022

Μπάσκετ: Οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων Β΄και Γ΄ Εθνικής - Οι αντίπαλοι των ομάδων της Αργολίδας

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:40:00 π.μ. | | |
Μπάσκετ
Μετά την Α2 ανδρών, η ΕΟΚ προχώρησε στην κλήρωση για την αγωνιστική περίοδο 2022-2023 στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, το οποίο περιλαμβάνει τέσσερις ομίλους. Ο Οίακας Ναυπλίου συμμετέχει στον 2ο όμιλο.

Το τζάμπολ προγραμματίστηκε για το Σάββατο 8 Οκτωβρίου, με συνολικά 44 ομάδες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα :
 
2ος όμιλος

1η αγωνιστική – 08/10/2022
Πεύκη – Οίακας Ναυπλίου
Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος
ΑΣΕ Δούκα – Έσπερος Καλλιθέας
Αιγάλεω – Πρωτέας Βούλας
Πανελευσινιακός – Νέα Κηφισιά
ΑΟΚ Χανιά – ΟΦΗ

2η αγωνιστική – 15/10/2022
Πανιώνιος – Πεύκη
Έσπερος Καλλιθέας – Παλαιό Φάληρο
Πρωτέας Βούλας – ΑΣΕ Δούκα
Νέα Κηφισιά – Αιγάλεω
ΟΦΗ – Πανελευσινιακός
Οίακας Ναυπλίου – ΑΟΚ Χανιά

3η αγωνιστική – 22/10/2022
Πεύκη – Έσπερος Καλλιθέας
Παλαιό Φάληρο – Πρωτέας Βούλας
ΑΣΕ Δούκα – Νέα Κηφισιά
Αιγάλεω – ΟΦΗ
Πανελευσινιακός – ΑΟΚ Χανιά
Οίακας Ναυπλίου – Πανιώνιος

4η αγωνιστική – 29/10/2022
Πρωτέας Βούλας – Πεύκη
Νέα Κηφισιά – Παλαιό Φάληρο
ΟΦΗ – ΑΣΕ Δούκα
ΑΟΚ Χανιά – Αιγάλεω
Πανελευσινιακός – Οίακας Ναυπλίου
Έσπερος Καλλιθέας – Πανιώνιος

5η αγωνιστική – 05/11/2022
Πεύκη – Νέα Κηφισιά
Παλαιό Φάληρο – ΟΦΗ
ΑΣΕ Δούκα – ΑΟΚ Χανιά
Αιγάλεω – Πανελευσινιακός
Οίακας Ναυπλίου – Έσπερος Καλλιθέας
Πανιώνιος – Πρωτέας Βούλας

6η αγωνιστική – 12/11/2022
ΟΦΗ – Πεύκη
ΑΟΚ Χανιά – Παλαιό Φάληρο
Πανελευσινιακός – ΑΣΕ Δούκα
Αιγάλεω – Οίακας Ναυπλίου
Νέα Κηφισιά – Πανιώνιος
Πρωτέας Βούλας – Έσπερος Καλλιθέας

7η αγωνιστική – 19/11/2022
Πεύκη – ΑΟΚ Χανιά
Παλαιό Φάληρο – Πανελευσινιακός
ΑΣΕ Δούκα – Αιγάλεω
Οίακας Ναυπλίου – Πρωτέας Βούλας
Πανιώνιος – ΟΦΗ
Έσπερος Καλλιθέας – Νέα Κηφισιά

8η αγωνιστική – 26/11/2022
Πανελευσινιακός – Πεύκη
Αιγάλεω – Παλαιό Φάληρο
ΑΣΕ Δούκα – Οίακας Ναυπλίου
ΑΟΚ Χανιά – Πανιώνιος
ΟΦΗ – Έσπερος Καλλιθέας
Νέα Κηφισιά – Πρωτέας Βούλας

9η αγωνιστική – 03/12/2022
Πεύκη – Αιγάλεω
Παλαιό Φάληρο – ΑΣΕ Δούκα
Οίακας Ναυπλίου – Νέα Κηφισιά
Πανιώνιος – Πανελευσινιακός
Έσπερος Καλλιθέας – ΑΟΚ Χανιά
Πρωτέας Βούλας – ΟΦΗ

10η αγωνιστική – 10/12/2022
ΑΣΕ Δούκα – Πεύκη
Παλαιό Φάληρο – Οίακας Ναυπλίου
Αιγάλεω – Πανιώνιος
Πανελευσινιακός – Έσπερος Καλλιθέας
ΑΟΚ Χανιά – Πρωτέας Βούλας
ΟΦΗ – Νέα Κηφισιά

11η αγωνιστική – 21/12/2022
Πεύκη – Παλαιό Φάληρο
Οίακας Ναυπλίου – ΟΦΗ
Πανιώνιος – ΑΣΕ Δούκα
Έσπερος Καλλιθέας – Αιγάλεω
Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός
Νέα Κηφισιά – ΑΟΚ Χανιά

12η αγωνιστική – 07/01/2023
Οίακας Ναυπλίου – Πεύκη
Πανιώνιος – Παλαιό Φάληρο
Έσπερος Καλλιθέας – ΑΣΕ Δούκα
Πρωτέας Βούλας – Αιγάλεω
Νέα Κηφισιά – Πανελευσινιακός
ΟΦΗ – ΑΟΚ Χανιά

13η αγωνιστική – 14/01/2023
Πεύκη – Πανιώνιος
Παλαιό Φάληρο – Έσπερος Καλλιθέας
ΑΣΕ Δούκα – Πρωτέας Βούλας
Αιγάλεω – Νέα Κηφισιά
Πανελευσινιακός – ΟΦΗ
ΑΟΚ Χανιά – Οίακας Ναυπλίου

14η αγωνιστική – 21/01/2023
Έσπερος Καλλιθέας – Πεύκη
Πρωτέας Βούλας – Παλαιό Φάληρο
Νέα Κηφισιά – ΑΣΕ Δούκα
ΟΦΗ – Αιγάλεω
ΑΟΚ Χανιά – Πανελευσινιακός
Πανιώνιος – Οίακας Ναυπλίου

15η αγωνιστική – 28/01/2023
Πεύκη – Πρωτέας Βούλας
Παλαιό Φάληρο – Νέα Κηφισιά
ΑΣΕ Δούκα – ΟΦΗ
Αιγάλεω – ΑΟΚ Χανιά
Οίακας Ναυπλίου – Πανελευσινιακός
Πανιώνιος – Έσπερος Καλλιθέας

16η αγωνιστική – 04/02/2023
Νέα Κηφισιά – Πεύκη
ΟΦΗ – Παλαιό Φάληρο
ΑΟΚ Χανιά – ΑΣΕ Δούκα
Πανελευσινιακός – Αιγάλεω
Έσπερος Καλλιθέας – Οίακας Ναυπλίου
Πρωτέας Βούλας – Πανιώνιος

17η αγωνιστική – 11/02/2023
Πεύκη – ΟΦΗ
Παλαιό Φάληρο – ΑΟΚ Χανιά
ΑΣΕ Δούκα – Πανελευσινιακός
Οίακας Ναυπλίου – Αιγάλεω
Πανιώνιος – Νέα Κηφισιά
Έσπερος Καλλιθέας – Πρωτέας Βούλας

18η αγωνιστική – 18/02/2023
ΑΟΚ Χανιά – Πεύκη
Πανελευσινιακός – Παλαιό Φάληρο
Αιγάλεω – ΑΣΕ Δούκα
Πρωτέας Βούλας – Οίακας Ναυπλίου
ΟΦΗ – Πανιώνιος
Νέα Κηφισιά – Έσπερος Καλλιθέας

19η αγωνιστική – 04/03/2023
Πεύκη – Πανελευσινιακός
Παλαιό Φάληρο – Αιγάλεω
Οίακας Ναυπλίου – ΑΣΕ Δούκα
Πανιώνιος – ΑΟΚ Χανιά
Έσπερος Καλλιθέας – ΟΦΗ
Πρωτέας Βούλας – Νέα Κηφισιά

20η αγωνιστική – 11/03/2023
Αιγάλεω – Πεύκη
ΑΣΕ Δούκα – Παλαιό Φάληρο
Νέα Κηφισιά – Οίακας Ναυπλίου
Πανελευσινιακός – Πανιώνιος
ΑΟΚ Χανιά – Έσπερος Καλλιθέας
ΟΦΗ – Πρωτέας Βούλας

21η αγωνιστική – 18/03/2023
Πεύκη – ΑΣΕ Δούκα
Οίακας Ναυπλίου – Παλαιό Φάληρο
Πανιώνιος – Αιγάλεω
Έσπερος Καλλιθέας – Πανελευσινιακός
Πρωτέας Βούλας – ΑΟΚ Χανιά
Νέα Κηφισιά – ΟΦΗ

22η Αγωνιστική – 01/04/2023
Παλαιό Φάληρο – Πεύκη
ΟΦΗ – Οίακας Ναυπλίου
ΑΣΕ Δούκα – Πανιώνιος
Αιγάλεω – Έσπερος Καλλιθέας
Πανελευσινιακός – Πρωτέας Βούλας
ΑΟΚ Χανιά – Νέα Κηφισιά



Επίσης η  ΕΟΚ προχώρησε στην κλήρωση για την αγωνιστική περίοδο 2022-2023 στο πρωτάθλημα της Γ κατηγορίας, το οποίο περιλαμβάνει έξι ομίλους. Η Ερμιονίδα συμμετέχει στον 1ο όμιλο.

Το τζάμπολ προγραμματίστηκε για την Κυριακή 9 Οκτωβρίου, με συνολικά 71 ομάδες

Αναλυτικά το πρόγραμμα :
 
1ος όμιλος

1η Αγωνιστική – 09/10/2022
Νήαρ Ηστ – Πήγασος Θυρέας
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Αχαΐας
Γλαύκος – Ερμιονίδα
ΚΑΠ Αγία Παρασκευή – Δίων Κυπαρισσίας
Παναχαϊκή – ΑΟ Καλαμάτα
Κόρινθος – Σφήκα Αμαλιάδας

2η Αγωνιστική – 16/10/2022
ΑΟ Αχαΐας – Νήαρ Ηστ
Ερμιονίδα – ΣΚ Καλαμάτα
Δίων Κυπαρισσίας – Γλαύκος
ΑΟ Καλαμάτα – ΚΑΠ Αγία Παρασκευή
Σφήκα Αμαλιάδας – Παναχαϊκή
Πήγασος Θυρέας – Κόρινθος

3η Αγωνιστική – 23/10/2022
Νήαρ Ηστ – Ερμιονίδα
ΣΚ Καλαμάτα – Δίων Κυπαρισσίας
Γλαύκος – ΑΟ Καλαμάτα
ΚΑΠ Αγία Παρασκευή – Σφήκα Αμαλιάδας
Παναχαϊκή – Κόρινθος
Πήγασος Θυρέας – ΑΟ Αχαΐας

4η Αγωνιστική – 30/10/2022
Δίων Κυπαρισσίας – Νήαρ Ηστ
ΑΟ Καλαμάτα – ΣΚ Καλαμάτα
Σφήκα Αμαλιάδας – Γλαύκος
Κόρινθος – ΚΑΠ Αγία Παρασκευή
Παναχαϊκή – Πήγασος Θυρέας
Ερμιονίδα – ΑΟ Αχαΐας

5η Αγωνιστική – 06/11/2022
Νήαρ Ηστ – ΑΟ Καλαμάτα
ΣΚ Καλαμάτα – Σφήκα Αμαλιάδας
Γλαύκος – Κόρινθος
ΚΑΠ Αγία Παρασκευή – Παναχαϊκή
Πήγασος Θυρέας – Ερμιονίδα
ΑΟ Αχαΐας – Δίων Κυπαρισσίας

6η Αγωνιστική – 13/11/2022
Σφήκα Αμαλιάδας – Νήαρ Ηστ
Κόρινθος – ΣΚ Καλαμάτα
Παναχαϊκή – Γλαύκος
ΚΑΠ Αγία Παρασκευή – Πήγασος Θυρέας
ΑΟ Καλαμάτα – ΑΟ Αχαΐας
Δίων Κυπαρισσίας – Ερμιονίδα

7η Αγωνιστική – 20/11/2022
Νήαρ Ηστ – Κόρινθος
ΣΚ Καλαμάτα – Παναχαϊκή
Γλαύκος – ΚΑΠ Αγία Παρασκευή
Πήγασος Θυρέας – Δίων Κυπαρισσίας
ΑΟ Αχαΐας – Σφήκα Αμαλιάδας
Ερμιονίδα – ΑΟ Καλαμάτα

8η Αγωνιστική – 27/11/2022
Παναχαϊκή – Νήαρ Ηστ
ΚΑΠ Αγία Παρασκευή – ΣΚ Καλαμάτα
Γλαύκος – Πήγασος Θυρέας
Κόρινθος – ΑΟ Αχαΐας
Σφήκα Αμαλιάδας – Ερμιονίδα
ΑΟ Καλαμάτα – Δίων Κυπαρισσίας

9η Αγωνιστική – 04/12/2022
Νήαρ Ηστ – ΚΑΠ Αγία Παρασκευή
ΣΚ Καλαμάτα – Γλαύκος
Πήγασος Θυρέας – ΑΟ Καλαμάτα
ΑΟ Αχαΐας – Παναχαϊκή
Ερμιονίδα – Κόρινθος
Δίων Κυπαρισσίας – Σφήκα Αμαλιάδας

10η Αγωνιστική – 11/12/2022
Γλαύκος – Νήαρ Ηστ
ΣΚ Καλαμάτα – Πήγασος Θυρέας
ΚΑΠ Αγία Παρασκευή – ΑΟ Αχαΐας
Παναχαϊκή – Ερμιονίδα
Κόρινθος – Δίων Κυπαρισσίας
Σφήκα Αμαλιάδας – ΑΟ Καλαμάτα

11η Αγωνιστική – 18/12/2022
Νήαρ Ηστ – ΣΚ Καλαμάτα
Πήγασος Θυρέας – Σφήκα Αμαλιάδας
ΑΟ Αχαΐας – Γλαύκος
Ερμιονίδα – ΚΑΠ Αγία Παρασκευή
Δίων Κυπαρισσίας – Παναχαϊκή
ΑΟ Καλαμάτα – Κόρινθος

12η Αγωνιστική – 08/01/2023
Πήγασος Θυρέας – Νήαρ Ηστ
ΑΟ Αχαΐας – ΣΚ Καλαμάτα
Ερμιονίδα – Γλαύκος
Δίων Κυπαρισσίας – ΚΑΠ Αγία Παρασκευή
ΑΟ Καλαμάτα – Παναχαϊκή
Σφήκα Αμαλιάδας – Κόρινθος

13η Αγωνιστική – 15/01/2023
Νήαρ Ηστ – ΑΟ Αχαΐας
ΣΚ Καλαμάτα – Ερμιονίδα
Γλαύκος – Δίων Κυπαρισσίας
ΚΑΠ Αγία Παρασκευή – ΑΟ Καλαμάτα
Παναχαϊκή – Σφήκα Αμαλιάδας
Κόρινθος – Πήγασος Θυρέας

14η Αγωνιστική – 22/01/2023
Ερμιονίδα – Νήαρ Ηστ
Δίων Κυπαρισσίας – ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Καλαμάτα – Γλαύκος
Σφήκα Αμαλιάδας – ΚΑΠ Αγία Παρασκευή
Κόρινθος – Παναχαϊκή
ΑΟ Αχαΐας – Πήγασος Θυρέας

15η Αγωνιστική – 29/01/2023
Νήαρ Ηστ – Δίων Κυπαρισσίας
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Καλαμάτα
Γλαύκος – Σφήκα Αμαλιάδας
ΚΑΠ Αγία Παρασκευή – Κόρινθος
Πήγασος Θυρέας – Παναχαϊκή
ΑΟ Αχαΐας – Ερμιονίδα

16η Αγωνιστική – 05/02/2023
ΑΟ Καλαμάτα – Νήαρ Ηστ
Σφήκα Αμαλιάδας – ΣΚ Καλαμάτα
Κόρινθος – Γλαύκος
Παναχαϊκή – ΚΑΠ Αγία Παρασκευή
Ερμιονίδα – Πήγασος Θυρέας
Δίων Κυπαρισσίας – ΑΟ Αχαΐας

17η Αγωνιστική – 12/02/2023
Νήαρ Ηστ – Σφήκα Αμαλιάδας
ΣΚ Καλαμάτα – Κόρινθος
Γλαύκος – Παναχαϊκή
Πήγασος Θυρέας – ΚΑΠ Αγία Παρασκευή
ΑΟ Αχαΐας – ΑΟ Καλαμάτα
Ερμιονίδα – Δίων Κυπαρισσίας

18η Αγωνιστική – 19/02/2023
Κόρινθος – Νήαρ Ηστ
Παναχαϊκή – ΣΚ Καλαμάτα
ΚΑΠ Αγία Παρασκευή – Γλαύκος
Δίων Κυπαρισσίας – Πήγασος Θυρέας
Σφήκα Αμαλιάδας – ΑΟ Αχαΐας
ΑΟ Καλαμάτα – Ερμιονίδα

19η Αγωνιστική – 05/03/2023
Νήαρ Ηστ – Παναχαϊκή
ΣΚ Καλαμάτα – ΚΑΠ Αγία Παρασκευή
Πήγασος Θυρέας – Γλαύκος
ΑΟ Αχαΐας – Κόρινθος
Ερμιονίδα – Σφήκα Αμαλιάδας
Δίων Κυπαρισσίας – ΑΟ Καλαμάτα

20η Αγωνιστική – 12/03/2023
ΚΑΠ Αγία Παρασκευή – Νήαρ Ηστ
Γλαύκος – ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Καλαμάτα – Πήγασος Θυρέας
Παναχαϊκή – ΑΟ Αχαΐας
Κόρινθος – Ερμιονίδα
Σφήκα Αμαλιάδας – Δίων Κυπαρισσίας

21η Αγωνιστική – 19/03/2023
Νήαρ Ηστ – Γλαύκος
Πήγασος Θυρέας – ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Αχαΐας – ΚΑΠ Αγία Παρασκευή
Ερμιονίδα – Παναχαϊκή
Δίων Κυπαρισσίας – Κόρινθος
ΑΟ Καλαμάτα – Σφήκα Αμαλιάδας

22η Αγωνιστική – 02/04/2023
ΣΚ Καλαμάτα – Νήαρ Ηστ
Σφήκα Αμαλιάδας – Πήγασος Θυρέας
Γλαύκος – ΑΟ Αχαΐας
ΚΑΠ Αγία Παρασκευή – Ερμιονίδα
Παναχαϊκή – Δίων Κυπαρισσίας
Κόρινθος – ΑΟ Καλαμάτα
ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ