Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2022

Ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου κατέκτησε το Super Cup Αργολίδας

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:08:00 μ.μ. | | | |
Ομάδα ποδοσφαίρου
Το απόγευμα του Σαββάτου 24 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε ο τελικός του Super Cup Αργολίδας.
Ο Παναργειακός αντιμετώπισε τον Φοίνικα Ν. Επιδαύρου στο Δ.Α.Κ Άργους. Ο Φοίνικας Νέας Επίδαυρου ήταν ο νικητής της αναμέτρησης με 2-1 κατακτώντας το  Super Cup Αργολίδας.
Το ημίχρονο έληξε 0-0 ,χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φοίνικας προηγήθηκε με αυτογκόλ του Φλεβάρη,βρήκε η μπάλα πάνω του σε διώξιμο του τερματοφύλακα και αμέσως μετά έκανε το 0-2 με τον Μπιτζή από λάθος γύρισμα του Καπετανάκη στον Βλάχο ,τσίμπησε την μπάλα και πλάσαρε για το 0-2.

Ο Παναργειακός μείωσε με σουτ του Αντωνόπουλου και είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Πλαστουργό στο 75ο λεπτό.