2-2 το φιλικό του Φοίνικα Ν.Επιδαύρου με την Πάτρα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:59:00 π.μ. | | |
Ποδόσφαιρο
Πολύ καλή εμφάνιση για τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου στο τελευταίο - πρόβα τζενεράλε φιλικό παιχνίδι εκτός έδρας απέναντι στο Α.Π.Σ ΠΑΤΡΑΙ.

Σαφώς καλύτερη η ομάδα της Αργολίδας σε ένα ματς κάτω υπό συνεχή βροχή προηγήθηκε με 0-2 σκορ όπου ηταν και το σκορ για το πρώτο ημίχρονο.

Πολύ καλά ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο αλλά με τις πολλες αλλαγές που έκανε το τεχνικό επιτελείο της ομάδας για να πάρουν συμμετοχή όλοι οι ποδοσφαιριστές έχασε την συνοχή της με αποτέλεσμα να ισοφάριστει από την αντίπαλη ομάδα (η οποία θα είναι και στον όμιλο της στο νέο πρωτάθλημα) σε 2-2.

Τα γκολ για την ομάδα του Φοίνικα πέτυχαν ο Πανάγιωτης Μπιτζης με αριστοτεχνικό πλασέ στο Γ‘ της αντίπαλης εστίας (0-1) στο 17’ λεπτό, και ο Ανδρεας Παπαϊωάννου (0-2) στο 25’ επίσης με πολύ ωραιο σουτ στο Γ της αντίπαλης εστιας.