Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022

Μεγάλη νίκη του Φοίνικα Ν.Επιδαύρου απέναντι στον Α.Ο. Πυλίου

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 10:38:00 μ.μ. | |
ποδόσφαιρο
Μεγάλη νίκη σήμερα για την ομάδα του Φοίνικα Επιδαύρου απέναντι στην ομάδα του Α.Ο. Πυλίου με το εμφατικό σκορ 4-1

Ήταν ένα παιχνίδι με το Α’ ημίχρονο να είναι μοιρασμένο σε κατοχή για τις δυο ομάδες και με λίγες φάσεις, αλλά στο Β’ ημίχρονο η ομάδα της Αργολίδας ήταν  κυρίαρχη.

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα…

15’ Μετά από ωραία κυκλοφορία της μπαλας,σουτ του Λαθουρη,λίγο πανω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

36’ Παραλληλη σέντρα του Παρη καπλατζη,μονοκόμματο σουτ στην κίνηση από τον Μπιτζη,λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι η μπαλα.

47’ Μπροστινη μπαλιά του Παπαϊωάννου στον Μπιτζη ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα πλάσαρε,αλλά αυτός απέκρουσε οχι όμως σταθερά,και στην επιστροφή ο Παρης Καπλατζης με ωραιο πλασέ ανοίξε το σκορ κανοντας το 1-0

58’ Ο Μπιτζης τροφοδότησε τον Παρη Καπλατζη και αυτός με πολύ καλό πλασέ στη γωνία έκανε το 2-0

62’ Μπάσιμο στην περιοχή από πλαγια του Μπιτζη σούταρε δυνατά,απέκρουσε ο τερματοφυλακας δύσκολα

73’ Ατομική προσπάθεια του Λαθουρη σε κατά μέτωπο επίθεση τροφοδότησε τον Παρη Καπλατζη ο οποίος με ωραία σέντρα έδωσε στον Μπιτζη ο οποίος με τρομερή κεφάλια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-0

75’ σέντρα μέσα στην περιοχή μας προσπάθεια του Παπαϊωάννου να απομακρύνει, η μπάλα ακούμπησε ξυστά στο κεφάλι του και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας μας 3-1

80’ Κλέψιμο στο κέντρο,κάτοχος της μπάλας ο Καρέλης,προχώρησε και με φοβερό χαμηλό πλασέ από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα να αναπαυθεί στο δεξιό ακρο της εστίας κάνοντας το τελικό 4-1