Δευτέρα 27 Μαρτίου 2023

Ίριδα Άργους: Η επική ανατροπή στο ματς με την Παναχαϊκή και οι ευχαριστίες

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:02:00 μ.μ. | | |
Βόλεϊ γυναικών
Το απόγευμα της Κυριακή  26 Μαρτίου στο κλειστό του Άργους τα κορίτσια της Ίριδας Άργους έκαναν αυτό που έμοιαζε εκείνη τη στιγμή ακατόρθωτο επί της Παναχαϊκής καταφέρνοντας να πάρουν τη νίκη στο τάι-μπρέικ της 7ης αγωνιστικής της β' φάσης της Β' Εθνικής Βόλεϊ Γυναικών.

Τα κορίτσια της Παναχαϊκής μπήκαν στο ματς αποφασισμένες και πραγματικά με τον τρόπο τους και την απόδοση τους άφησαν σε δεύτερο ρόλο τις γηπεδούχους, φτάνοντας στο 2-0 σετ (!!!) με 25-17 και 25-19.

Όμως η ομάδα του Άργους δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με επική ανατροπή κατάφερε να πάρει το ματς, διπλασιάζοντας τις νίκες επί των Αχαιών με 3-2 σετ σε Πάτρα και Άργος, μένοντας στην 1η θέση του πίνακα.
Τα σετ: 17-25, 19-25, 25-18, 25-23, 15-11...

Ευχαριστίες από την Ίριδα Άργους

Ευχαριστούμε πολύ τον κόσμο και ιδιαίτερα τις ακαδημίες μας που μας στήριξαν και μας εμψύχωναν μέχρι το τέλος.

Ευχαριστούμε το διοικητή ,τους αξιωματικούς και το προσωπικό της Διεύθυνσης Αστυνομίας Αργολίδας για την άψογη συνδρομή τους στον αγώνα της ομάδας μας!!!