Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2023

Ο Παναργειακός "έκοψε τη φόρα" στην Κόρινθο μέσα στο Άργος (βίντεο)

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 5:57:00 μ.μ. | | |
Ποδοσφαιρικός αγώνας
Δίκαιη νίκη για τον Παναργειακό, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πρίκα στο 52ο λεπτό σημείωσε μια μεγάλη νίκη απέναντί στην ομάδα της Κορίνθου.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε τις μεγάλες ευκαιρίες παρα μόνο την κεφαλιά του Ροκάι στο 5ο λεπτό από πλεονεκτική θέση και μια κεφαλιά του Αναστασόπουλου από χτύπημα κόρνερ που εφυγε επίσης άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν επιθετικός μονόλογος του Παναργειακού βρίσκοντας το γκολ στο 52ο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πρίκα.

Μετά το 1-0 ο Παναργειακός είχε και άλλες ευκαιρίες με τους Γάσπαρη τετ α τετ, Χατζηβασιλειάδη σουτ από πλεονεκτική θέση, De Souza σουτ, Τσιράκη προβολή, που χαρεί στην ικανότητα στον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων το σκόρ παρέμεινε μόνο στο 1-0.