ΕΙΔΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ
ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ - ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2024

Ήττα σοκ στο Άργος για τον Παναργειακό - Σπουδαία νίκη στο Κρανίδι για την Ερμιονίδα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:46:00 μ.μ. | | |
Ποδοσφαιρικός αγώνας
Ήττα σοκ για τον Παναργειακό από τον ΠΑΟ Βάρδας που ήταν σε παθητικό ρόλο σε όλο το παιχνίδι.

Σε μία από τις ελάχιστες επιθέσεις στο 60ο λεπτό το σουτ του Νιφορόπουλου έδωσε το τρίποντο στη Βάρδα.

Ο Παναργειακός έχασε μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί με νίκη στη τρίτη θέση της βαθμολογίας.
Πολύ «σκληρή» για να ηττηθεί στον συγκεκριμένο αγώνα αποδείχθηκε η ΑΕ Ερμιονίδας

Η ομάδα έφτασε σε πολύ σπουδαία νίκη με σκορ 4-1 απέναντι στην ΑΕ Μεσολογγίου, με ανατροπή, στο πρώτο της ματς μέσα στο 2024, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, στο Δημοτικό γήπεδο Κρανιδίου

Ο σύλλογός  ανέβηκε στους 11 βαθμούς, συνεχίζοντας με ακόμα περισσότερη αισιοδοξία την προσπάθεια για παραμονή του

Η επιτυχία ήρθε με γκολάρες από τους Οικονομίκο (στο ντεμπούτο του με σουτ στο 47’ και στο 62’), Τριμπόνια (με εκτέλεση φάουλ στο 65’) και Ψύχα (με σπουδαία ενέργεια και σουτ στο 77’)

Η φιλοξενούμενη είχε προηγηθεί στο 40’ με πλασέ του Κάκκου

Στην ενδεκάδα ήταν οι τρεις μεταγραφές (Οικονομίκος, Μαγκαφίνης, Σκρίντα), αγωνίστηκε και ο Κλάιντι, που επέστρεψε από τον δανεισμό του – Σπουδαία εμφάνιση από όλους όσοι αγωνίστηκαν ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς κατέβαλαν συγκλονιστική προσπάθεια για την ανατροπή, σε βρεγμένο αγωνιστικό χώρο, λόγω της βροχής που είχε προηγηθεί