Κυριακή 24 Μαρτίου 2024

Έχασε βαθμούς ο Παναργειακός μέσα στο Άργος από την Εράνη - Ισόπαλη και η Ερμιονίδα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:28:00 μ.μ. | |
Ποδοσφαιρικός αγώνας
Αποτέλεσμα σοκ για τον πρωτοπόρο Παναργειακό μετά την νίκη της περασμένης εβδομάδας, ,καθώς το απόγευμα της Κυριακής 24 Μαρτίου ήρθε ισόπαλος μέσα στο Άργος 1-1 με την Εράνη Φιλιατρών.

Η Εράνη προηγήθηκε νωρίς σε μία από τις λιγοστές επιθέσεις της στο 15ο λεπτό με τον Γκρέγκορι το οποίο ηταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Από το σημείο εκείνο ο Παναργειακός χάνει σωρεία ευκαιριών να κάνει το 1-1,αλλά πλήρωσε το νόμο του ποδοσφαίρου.

Στο πρώτο ημίχρονο νωρίς έχει χαμένη ευκαιρία με τον Τσιώλη, πλασάρε άουτ. Στη συνέχεια στο 30ο λεπτό τριπλή χαμένη ευκαιρία με αλλεπάλληλα σουτ των De Souza, Πρίκα , Τσούτση που βρίσκει η μπάλα σε σώματα αμυντικών και δεν καταλήγει στα διχτυα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν επιθετικός μονόλογος με πολλές χαμένες ευκαιρίες από τους Τσιώλη στο 47ο, τον De Souza στο 50ο λεπτό, τον Ηλιόπουλο στο 65ολεπτό, ενδιάμεσα έχει χαμένο πέναλτι ο Πρίκας στο 58ο λεπτό απέκρουσε ο τερματοφύλακας, τετ α τετ ο Τσιώλης στο 68ο λεπτό που απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων, Οι ευκαιρίες δεν σταμάτησαν εκεί στο 78ο λεπτό σέντρα του Παναγιώτου ο Ηλιόπουλος δεν καταφέρνει να πλασάρει από ευνοϊκή θέση.

Φτάνουμε στο 85ο λεπτό και ο Τσιώλης με ατομική ενέργεια ισοφαρίζει στο τελικό 1-1.

Πρίκα και βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης με τον Τσιώλη ύστερα από ωραία ατομική προσπάθεια.

Ο Παναργειακός πλήρωσε τις πολλές χαμένες ευκαιρίες και δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αγωνίζεται Σάββατο Αυγούστου στο Μεσολόγγι..