Κυριακή 14 Απριλίου 2024

Ο De Souza κράτησε τον Παναργειακό σε τροχιά ανόδου

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:21:00 μ.μ. | | |
Ποδόσφαιρο
Τεράστια βαθμολογικής σημασίας νίκη, νίκη που φέρνει τον Παναργειακό πιο κοντά στο όνειρο της ανόδου.

Ο Παναργειακός ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο απέναντι στον Παναιγιάλειο έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού, προσπάθησε από τα πρώτα λεπτά να δημιουργήσει τις φάσεις που θα του έφερναν το γκολ.

Αυτή ήρθε με τον De Souza, στο 25ο λεπτό, πήρε την μπάλα από αριστερά μέσα από την περιοχή και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Παπαδόπουλο.

Ο Παναργειακός είχε δύο ακόμα καλές στιγμές με σουτ του Τσούτση και του Τσιώλη αλλά η μπάλα κατέληξε αουτ.

Η ομάδα του Αιγίου είχε μια καλή στιγμή με σουτ του Βασιλτση που πέρασε παράλληλα της εστίας του Καραργύρη.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πραγματική μάχη, ανέβηκε η ένταση στις μονομαχίες και από τις δύο ομάδες, ο Παναργειακός έκανε άψογη διαχείριση του υπέρ του 1-0 προσπάθησε να βγει στην κόντρα για να πετύχει το 0-2.

Σε μία από αυτές ο Κατσής βγήκε τετ α τετ με τον Παπαδόπουλο πέρασε την μπάλα από πάνω του αλλά κατέληξε αουτ.

Τρεις τελικοί ακόμα . Ο πρώτος το Σάββατο με το Πυλί στο ΔΑΚ Άργους.

Τα αποτελέσματα

Σάββατο

* Αστέρας Βάρης – ΑΕΡ Αφάντου 1-0 (24′ Ψυχογιός)

Κυριακή

12.30

* ΑΕ Μυκόνου – Εράνη Φιλιατρών 4-1 (13′ Κέμπε, 26′ Πινέιρο, 45′ Πινέιρο, 73′ Παπαδόπουλος – 49′ Ν. Παπαδόπουλος)

14.30

* Βύζας Μεγάρων – Ρόδος 2-2 (51′ αυτογκ. Λάσκαρης, 90+3′ Ντερμίσι – 25′ Δούμτσης φάουλ, 69′ Μπαρμπαρούσης) – (90+3′ πέν. Ντερμίσι, απόκρ. Αθανασόπουλου, γκολ στην επαναφορά)

16.00

* Μαρκό – ΠΑΟ Βάρδας 1-0 (79′ Ντότης)

Στο 54′ κόκκινη κάρτα στον ΠΑΟ Βάρδας που συνεχίζει με δέκα παίκτες και άστοχο πέναλτι της Μαρκό

* Παναιγιάλειος – Παναργειακός 0-1 (26′ Ντε Σόουζα)

* ΑΕ Μεσολογγίου – Κόρινθος 1-4 (55′ Πλαστήρας πέν. – 7′ Παπούλης, 40′ αυτογκ. Μανέτας, 43′ Παπούλης, 44′ Γκουντρουμπής)

* Ιάλυσος – Πανελευσινιακός 2-1 (45+2′ Δωματάς πέν., 60′ Χατζησάββας – 36′ Σκέντζος)

* Ερμιονίδα – Θύελλα Ραφήνας 0-3 (44′ Χίσο, 58′ Ζαπατίνας, 78′ Μακρυδημήτρης)