Κυριακή, 1 Οκτωβρίου 2017

Με το αριστερό το ξεκίνημα του Παναργειακού - Έχασε από την Χαλκίδα 1-2

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 3:20:00 μ.μ. | |
Με το αριστερό το ξεκίνημα του Παναργειακού - Έχασε από την Χαλκίδα 1-2
 Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Χαλκίδας εδραίωσε τη νίκη της απέναντι στον Παναργειακό, στον αγώνα που έγινε σήμερα στο Άργος και παρά το γκολ που δέχτηκε στην επανάληψη κατάφερε να πάρει τη μεγάλη νίκη εκτός έδρας.

Η ομάδα της Χαλκίδας άνοιξε το σκορ στο 31′ με τον Καραμπά, για να διπλασιάσει τα τέρματά της στο 40′ με τον Κονσταντίνοφ.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 52′ με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Πέσιτς

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Ι.Δουβίκας): Τσέλιος- Ιβανσιτς (46’ Παναγιώτου), Μεζίνη (75’ Παιδάκης), Καλλιβωκάς, Κολλαράς- Καλύβας, Πούτσης (82’ Φασούλης), Καλογέρης- Παπουτσής, Στάβριτς (46’ Πέσιτς), Ντούκιτς.

ΧΑΛΚΙΔΑ (Α.Αυλωνίτης): Ντουμάνης- Στεργιανός, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Θωμάς- Ταυταρίδης (88’ Γεωργίου), Ντελέκος (91’ Παλιάτσας), Χαρτσιάς- Πολίτης, Μπλάνκο ( 82’ Ανέστης), Κονσταντίνοφ (68’ Εμέκα).

Αναλυτικά τα τελικά αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Γ΄Εθνικής:

1ος όμιλος

ΑΕ Διδυμότειχου-Νέστος Χρυσούπολης ΑΝΑΒΟΛΗ (Αναβλήθηκε η αναμέτρηση της ΑΕ Διδυμοτείχου με τον Νέστο Χρυσούπολης, λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου μετά από νεροποντή).
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-5 ΤΕΛΙΚΟ
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Αετός Ορφανού 2-2 ΤΕΛΙΚΟ
Καβάλα-Άρης Αβάτου 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Προσκυνητών 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ελπίδα Σκουτάρεως-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

2ος όμιλος
Άρης Παλαιοχωρίου-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αγροτικός Αστέρας-Καμπανιακός 3-2 ΤΕΛΙΚΟ
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Νάουσα 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονικός-Αλμωπός Αριδαίας 1-3 ΤΕΛΙΚΟ
Εδεσσάικος-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-2 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Καρδίας-Πιερικός 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕ Καρίτσας-Ηρακλής 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ρεπό: Κιλκισιακός

3ος όμιλος
ΑΕ Ποντίων Καραγιαννίων-Αστέρας Παραποτάμου 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Δόξα Κρανούλας-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-2 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕ Λευκίμμης-Θεσπρωτός 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονικός Φούφα-Νέος Αμφίλοχος 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Πανλευκάδιος-Σκουφάς Κομποτίου 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Καστοριά-Ερμής Αμυνταίου 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ρεπό: Εθνικος Φιλιππιάδας

4ος όμιλος

Οπούντιος Μαρτίνου-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Θήβα-ΑΟ Σελλανών 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΠΟΚ Βελούχι-Ολυμπιακός Βόλου 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Νίκη Βόλου-Ρήγας Φεραίος 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΝΠΣ Βόλος-Αστέρας Ιτέας 5-0 ΤΕΛΙΚΟ (Σάββατο 30/9-16:00)
Διγενής Νεοχωρίου-Αμβρυσσέας Δίστομου 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

5ος όμιλος
Τσικλητήρας Πύλου-ΠΑΟ Βάρδας 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Λεωνίδιου-Ζάκυνθος 0-1 ΤΕΛΙΚΟ (14:00)
Καλαμάτα-Αχαϊκή 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Διαγόρας Βραχνέικων-Παναρκαδικός 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αστέρας Βλαχιώτη-Πανηλειακός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αστέρας Αμαλιάδας-Παλληξουριακός 4-1 ΤΕΛΙΚΟ

6ος όμιλος
Προοδευτική-Ιωνικός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ασπρόπυργος-Ρόδος 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (15:00)
Κερατσίνι-Ιάλυσος 1-1 ΤΕΛΙΚΟ (Σάββατο 30/9-16:00)
Πέλοπας Κιάτου-Λουτράκι 0-5 ΤΕΛΙΚΟ
Εθνικός-ΑΟ Ζευγολατιού 4-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ρεπό: Διαγόρας

7ος όμιλος
Αήττητος Σπάτων-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-0 ΤΕΛΙΚΟ (14:00)
Πανθηραϊκός-Ερμής Κιβερίου 0-0 ΤΕΛΙΚΟ (12:00)
Παναργειακός-Χαλκίδα 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
Αιολικός-Ένωση Ερμιονίδας 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ταμυναϊκός-Τριγλία Ραφήνας 3-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας


8ος όμιλος

Ηρόδοτος-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Άγιος Ιερόθεος-ΑΕ Μυλοπόταμου 3-3 ΤΕΛΙΚΟ
Ερμής Ζωνιανών-Ατσαλένιος 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Παλαιόχωρας-Κηφισιά 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αιγάλεω-Φωστήρας 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ρεπό: Ηλυσιακός

Φώτο: Θανάσης Αρμπερώρης
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ