Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Με το δεξί στη νέα χρονιά ο Διομήδης - Νίκησε την Χ.Α.Ν.Θ. 21-25

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:21:00 π.μ. | | |

Ο Διομήδης διεύρυνε το αήττητο σερί του στον πρώτο αγώνα για το 2015 αντιμετωπίζοντας χθες το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη την Χ.Α.Ν.Θ., για την 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών.

Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν επιθετικός μονόλογος για τους πρωταθλητές που προηγήθηκαν 10-2 και 12-5, όμως λίγο πριν την ανάπαυλα οι γηπεδούχοι ξαναμπήκαν στο ματς με σερί 7-0. Στο δεύτερο μέρος οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, αλλά στα τελευταία λεπτά η εμπειρία του Διομήδη μέτρησε περισσότερο.
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 1-5, 2-8, 2-10, 5-12, 10-12 (ημχ), 13-13, 14-15, 15-17, 17-20, 19-22, 21-25

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΧΑΝΘ (Ν.Μάντζος): Ιωαννίδης, Ορφανουδάκης, Καφαντάρης 2, Σαρηγιαννίδης 1, Δέσπος 8, Λάππας 2, Ναουμίδης 4, Κόντης 3, Μαυρόπουλος, Αργυρίου 1, Παπαδόπουλος Ν , Τσαγκαράκης, Παπαχρήστου, Μπαιρλής, Τσόγιας, Τζίνεβης.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Δ.Δημητρούλιας): Κυπραίος 1, Μεγαλοοικονόμου 2, Καρκαλάτος, Κρεμαστιώτης 3, Πασσιάς, Σιαματάς , Μούγιτς , Νούγκοβιτς 2, Ντάσεβιτς 7, Σαμαράς 4, Σπέντζος, Ανανιάδης 2, Χαντέλης, Λοίζος, Μαστορογιάννης 4, Σιμιτσής. Διαιτητές: Κατσίκης, Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 4/2, Πέναλτι: 1/2-2/5.