Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017

Από νίκη σε νίκη "πετάνε" τα κορίτσια του Φείδωνα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:53:00 μ.μ. |
Aπό  νίκη σε νίκη "πετάνε" τα κορίτσια του Φείδωνα
 Η εκπρόσωπος της Αργολίδας στο γυναικείο ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα της Β εθνικής νίκησε σήμερα μέσα στη Μαγούλα τον Πήγασο Θριασίου Πεδίου 2-1 και αποσπάστηκε 4 βαθμούς από το δεύτερο Μεσολόγγι που σήμερα, επίσης, έμεινε στην ισοπαλία, 1-1 με τον Ίκαρο Πετρωτού, στην Αχαΐα.

Στο σημερινό αγώνα αν και στο ημίχρονο ο Φείδωνας ήταν πίσω στο σκορ με γκολ που δέχθηκε στο 10ο λεπτό , πέτυχε την πλήρη ανατροπή , με δυο γκολ της Μαρίνη στο 60ο και στο 85ο λεπτό.

Πλέον η ομάδων των άξιων προπονητών Μπάμπη Ρουσσή και Σταύρου Αλεξίου ΄΄φιγουράρει΄΄ στην κορυφή της βαθμολογίας , με απόσταση τεσσάρων βαθμών από τη δεύτερη ομάδα του Μεσολογγίου και δικαίως ελπίζει για το μεγάλο ΄΄όνειρο΄΄, την άνοδο στην Α εθνική, στα μεγάλα ΄΄σαλόνια΄΄ του γυναικείου ποδοσφαίρου.

Η σύνθεση των νικητών:

ΦΕΙΔΩΝ: Γιαννακούλη, Κοδέλα Ελ.( 30ο Νεφρού Μ- 88Ο Κοδέλα Φ.) Κατσικάρη, Καβαθά, Τσιφάνη, Λέκκα, Κιάμου, Νεφρού Ειρ., Μαρίνη, Λουκά( 85ο Σιώτου) Καραγιάννη.