Σάββατο 10 Μαρτίου 2018

Νικηφόρο πέρασμα του Δαναού από το Κιάτο με 49-58

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 11:31:00 π.μ. |
Νικηφόρο πέρασμα του Δαναού από το Κιάτο με 49-56
 Νικηφόρα πέρασε και από την έδρα του Κιάτου η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΔΑΝΑΟΥ την προτελευταία αγωνιστική του α’ γύρου κόντρα στον ΑΡΑΤΟ και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 49-58.

Από το πρώτο δεκάλεπτο ο ΔΑΝΑΟΣ εξασφάλισε μια διαφορά 10 πόντων με σκορ 11-21 την οποία διατήρησε σχεδόν καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Το δεύτερο μέρος με επιμέρους σκορ 08-10 έκλεισε το ημίχρονο στο 19-31.

Βραχύ προβάδισμα για τις γηπεδούχες μόλις 2 πόντων στο τρίτο μέρος (15-13) και ενός πόντου στο τέταρτο μέρος (15-14) δεν ήταν ικανό να αλλάξει τη ροή του παιχνιδιού και έτσι η ομάδα μας πήρε τη νίκη με τελικό αποτέλεσμα αγώνα 49-58.

1ο δεκάλεπτο: 11-21
2ο δεκάλεπτο: 08-10

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 19-31

3ο δεκάλεπτο: 15-13
4ο δεκάλεπτο: 15-14
ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: 49-58

ΑΡΑΤΟΣ 1893 Α.Ο. ΚΙΑΤΟΥ: ΦΡΑΝΤΖΗ Α.: 4, ΔΡΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ Π.: 3 (1), ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΥ Θ., ΚΟΥΤΣΟΔΗΜΟΥ Α.: 17, ΜΠΑΛΑΜΟΥ Θ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ Δ.: 7 (1), ΤΖΙΜΟ Β., ΚΟΪΝΗ Δ.: 1, ΚΟΛΑ Β., ΑΡΒΑΝΙΤΗ Σ.: 8, ΚΑΠΩΛΗ Α.: 3 (1), ΤΖΑΝΑΒΑΡΑ Δ.: 6
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
ΔΑΝΑΟΣ Α.Ο. ΑΡΓΟΥΣ: ΜΠΕΝΕΚΗ Α.: 18, ΖΑΡΟΚΩΣΤΑ Μ.: 14, ΚΟΛΙΠΕΤΣΑ Μ.: 2, ΚΑΖΑΡΑ Χ.: 4, ΑΛΜΠΕΡΤΟΥ Δ., ΣΟΥΛΤΑΝΙΔΗ Δ.: 4, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΥ Α., ΣΕΛΛΗ Β., ΓΙΑΓΚΙΟΖΗ Ε.: 1, ΤΣΑΠΑΝΙΔΗ Χ., ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΥ Μ.: 15