Τρίτη, 6 Μαρτίου 2018

Διακρίσεις για τις σχολές Choy Lee Fut στο 9ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα WUSHU KUNG FU

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:42:00 π.μ. | | | |
Διακρίσεις για τις σχολές Choy Lee Fut στο 9ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα WUSHU KUNG FU
 Με μεγάλη επιτυχία τελείωσε το 19 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Β’ και Γ’ κατηγορίας της Ελληνικής Ομοσπονδίας Γου Σου Κουνγκ φου, που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γήπεδο βαρέων αθλημάτων των Άνω Λιοσίων, το διήμερο 3 και 4 Μαρτίου, για τις σχολές Choy Lee Fut Ναυπλίου, Κρανιδίου, Άργους και Αθηνών.
Με δυναμική και αξιοπρεπή εμφάνιση, οι αθλητές έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό ακόμη και οι πρωτοεμφανιζόμενοι αθλητές σε μια τέτοια μεγάλη διοργάνωση, κατακτώντας υψηλές θέσεις και προκρίσεις για την Α’ κατηγορία.
Αναλυτικά οι θέσεις και οι συμμετοχές:

Η σχολή Ναυπλίου του κ.Λαμπάδα Θεόδωρου, συμμετείχε με 5 αθλητές (σε 10 κατηγορίες). Απέσπασε 2 χρυσά, 2 ασημένια και 2 χάλκινα:

Μπρούσαλη Αγγελική 1η και 3η θέση
Μπρούσαλης Παναγιώτης 2η θέση
Τουρούτσικας Παναγιώτης 1η θέση
Μακρης Θάνος 2η και 3η θέση
Μακρής Παναγιώτης συμμετοχή
Η σχολή Κρανιδίου του κ.Δέδε Ιωάννη, συμμετείχε με 13 αθλητές (σε 30 κατηγορίες), 3 κριτές και με γραμματειακή υποστήριξη. Απέσπασε συνολικά 10 μετάλλια (4 χρυσά, 3 αργυρά και 3 χάλκινα μετάλλια)

Μπινιάρη Αντριάνα: 1η – 2η και 3η θέση
Ρόζου Ζωή: 1η και 3η θέση
Γαλανόπουλος Γιώργος: 1η και 3η θέση
Μόρογλου Μαρίνα: 1η θέση (στην κατηγορία Ται τσι) και 2η θέση (CLF)
Φλωρής Μανώλης: 2η θέση
Δερματά Μαρία: 4η & 6η θέση
Κουμανάκου Νικόλας: 4η και 6η θέση
Σαλιαγκοπούλου Νικολέτα: 5η θέση
Σιωράς Γιάννης/Μάριος: 5η θέση
Ματθαίου Έλλη: 6η θέση
Δερματάς Βασίλης: Μετάλλιο συμμετοχής
Καραγιάννης Θανάσης: Μετάλλιο συμμετοχής
Νταουλιάρης Μανώλης: Συμμετοχή

Κριτές: Μπελέσης Αθανάσιος, Πετροπούλου Λυδία και Μαρτζινεάν Πέτρος.
Γραμματειακή υποστήριξη: Δέδε Αντέλα
Η σχολή Άργους της κ.Κοκκινάκη Άννας, συμμετείχε με 4 αθλήτριες σε 7 κατηγορίες και 3 κριτές . Απέσπασε 2 χάλκινα μετάλλια και ένα μετάλλιο συμμετοχής

Οικονόμου Νικολέτα 3η θέση
Κόκκινοπούλου Παναγιώτα 3η
Μίχου Δέσποινα μετάλλιο συμμετοχής 
Κιντή Διονύσια συμμετοχή

Κριτές: Ασημίνα Φλώρου, Λαμπάδα Δήμητρα
Η σχολή Αθηνών του κ.Παναγιωτάκη Δημήτρη, συμμετείχε με 5 αθλητές (σε 3 κατηγορίες). Απέσπασε 2 θέσεις (2 αργυρά μετάλλια στην κατηγορία Ται τσι).

Μυλωνά Βαρβάρα: 2η θέση στην κατηγορία Ται τσι
Ομαδικό Ται τσι με τους: Μυλωνά Βαρβάρα, Πετρόπουλο Χρήστο, Γιαννακόπουλο Βαγγέλη και Παντελέων Νίκο την 2η θέση
Ζαρβαλιάς Θωμάς: συμμετοχή.
Επίσης πολλά συγχαρητήρια αξίζει η διοργάνωση για την άρτια και επιτυχημένη διοργάνωση του πρωταθλήματος και ιδιαίτερα στην τεχνική επιτροπή (κ.Λαμπάδα Θεόδωρο, κ.Κοκκινάκη Άννα από τις σχολές Choy Lee Fut, καθώς και τον πρόεδρο κ.Ελευθερίου Κυριάκο), καθώς οργάνωναν και επίλυαν άμεσα τα τυχόν προβλήματα που προέκυπταν, βοηθώντας έτσι να συγκαταλλεγεί το 19ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Γου σου Κουνγκ φου ως ένα από τα καλύτερα πρωταθλήματα που έχουν διεξαχθεί.

Ραντεβού τον Μάιο με την διεξαγωγή της Α’ κατηγορίας.




Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ