Πέμπτη, 6 Δεκεμβρίου 2018

Με επιτυχία το 1ο TRC από την Α.Λ.Μ.Α. 4Χ4 Ναυπλίου (αποτελέσματα)

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 7:16:00 μ.μ. | | |
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018, στο Διαδρόμιο Κουταλά (Σπαθοβούνι)
το 1ο TRC Α.Λ.Μ.Α. 4Χ4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ, αγώνας του Πανελληνίου Επάθλου Χωμάτινης Ατομικής Χρονομέτρησης.

Με επιτυχία το 1ο TRC από την Α.Λ.Μ.Α. 4Χ4 Ναυπλίου
Στην αφετηρία του αγώνα βρέθηκαν 26 αυτοκίνητα και 4 Χωμάτινες Φόρμουλες.
Η διοργάνωση έγινε από την Α.Λ.Μ.Α.4Χ4 Ναυπλίου (Αργολική Λέσχη Μηχανοκίνητου Αθλητισμού 4Χ4 Ναυπλίου) και ήταν ο τελευταίος αγώνας του Πανελληνίου Επάθλου για το 2018, που έχει θεσπίσει η ΟΜΑΕ.
Οι βροχές των τελευταίων ημερών δημιούργησαν ένα εκπληκτικό TERRAIN με τους αγωνιζόμενους να το εκμεταλλεύονται και να ανεβάζουν ψιλά τον ανταγωνισμό συνδυάζοντας το συναρπαστικό θέαμα με τις εκπληκτικές επιδώσεις .
Την πρώτη θέση στην γενική κατάταξη πήρε ο Χεκιμιάν Ι. της ΑΛΑ Κορινθίας με χωμάτινη φόρμουλα speedcar xtrem 600, ήταν ο μόνος πού κατάφερε να κερδίσει τον Μποζιονέλο Ιωάννη της Α.Λ.Μ.Α.4Χ4 Ναυπλίου με το Mitsubishi Lancer Evo v/vi που κατατάχτηκε 2ος γενικής με μόλις 1΄΄ διαφορά και 1ος στα αυτοκίνητα.
Στην Τρίτη θέση ο Δημούσης Μ. με χωμάτινη φόρμουλα 4Χ4 Gustom. Ο Παναρίτης Ευάγγελος της Α.Λ.Μ.Α. 4Χ4 Ναυπλίου ήταν για άλλη μια φορά εντυπωσιακός 5ος γενικής και 3ος στα αυτοκίνητα.
Στις κατηγορίες αυτοκινήτων είχαμε :

Στα 2000+cc 1ο τον Μποζιονέλο Ιωάννη της Α.Λ.Μ.Α.4Χ4 Ναυπλίου 2ο τον Πολυχρονόπουλο Ι. της ΑΛΑ Καλαμάτας και 3ο τον Παναρίτης Ευάγγελος της Α.Λ.Μ.Α.4Χ4 Ναυπλίου.

Στα 1601 – 2000cc 1ο τον Αντωνίου Κ. της Α.Λ.Α.Λαμίας , 2ο τον Μποζιονέλο Ιωάννη της Α.Λ.Μ.Α.4Χ4 Ναυπλίου με το Ford Escort , 3ο τον Ρήγα Γ. της Α.Λ.Κ. Καλαμάτας . Στην ίδια κατηγορία ο συντοπίτης μας Μούγιος Θεόδωρος οδήγησε εκπληκτικά τον BMW 3 E30 και κατατάχτηκε 4ος με μόλις 1,5΄΄ από τον 3ο . Πολύ καλοί και οι Παλαιολόγος Χ. από το Άργος πού ήταν 5ος και Τσαγκαράκης Αναστάσιος της Α.Λ.Μ.Α. 4Χ4 Ναυπλίου με το αδύναμο BMW (ιστορικό) ήταν 7ος.
Στα 1401 – 1600 cc 1ος ήταν ο Μαχαίρας Κ. από την ΛΑ Σπάρτης , 2ος ο Δημόπουλος της ΑΣΜΑΝ Ηλείας και 3ος ο Παπαδάς από την Κόρινθο. Στην κατηγορία – 1400cc 1ος Τουσούλης της ΑΛΑΚορινθίας , 2ος ο Μαυραγάνης από ΑΣΜΑΝ Ηλείας και 3ος ο Παπαδόπουλος Α. από τον ΑΟΛΑΠ.

Στην ΤΖ1 1ος τον Σιούτης Π. , 2ο Βοριάς Ι. και 3ο τον Κουτσουμπός Φ. όλοι από το Ε.Δ.Ο.

Η Α.Λ.Μ.Α. 4Χ4 Ναυπλίου θέλει να συγχαρεί όλους τους αγωνιζόμενους για την συμμετοχή και την άψογη αθλητική τους συμπεριφορά, θέλει επίσης να ευχαριστήσει όλα τα μέλη της, τους άρχοντες του αγώνα, την Πυροσβεστική Υπηρεσία Κορίνθου και το ΕΚΑΒ, για την πολύ καλή συνεργασία και ιδιαιτέρα τους χορηγούς μας : ΙΩΑΝΝΗ ΜΠΟΖΙΟΝΕΛΟ, Ι ΚΤΕΟ ΔΡΟΜΟΣ, ART GRILL ΜΑΡΝΕΡΗΣ, ΠΗΔΑΛΙΟ, ΠΑΝΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΨΩΜΙΑΔΗΣ, Ανταλλακτικά ΒΕΛΙΣΣΑΡΗΣ, Συνεργείο ΚΟΥΓΙΑΣ, Συνεργείο ΚΑΤΣΙΑΒΟΣ και καφέ ΚΛΕΨΥΔΡΑ.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 1ου TRC Α.Λ.Μ.Α. 4Χ4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ 2/12/2018

ΚΑΤΑΤΑΞΗ Νο ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΟΔΗΓΟΣ ΟΧΗΜΑ ΚΛΑΣΗ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ

1 3 ΑΛΑΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΧΕΚΙΜΙΑΝ Ι. SPEEDCAR XTREM 600 600 05:51,81
2 24 ΑΛΜΑ 4Χ4ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΜΠΟΖΙΟΝΕΛΟΣ Ι. MITSUBISHI LANCER EVO V/VI 2000+ 06:09,40
3 4 ΑΣΜΑ ΔΗΜΟΥΣΗΣ Μ. 4Χ4 CUSTOM SEMOG TROPHY600 600 06:17,52
4 25 ΑΛΑΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ Ι. LANCIA DELTA HF 2000+ 06:26,51
5 27 ΑΛΜΑ 4Χ4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΠΑΝΑΡΙΤΗΣ Ε. MITSUBISHI LANCER EVO V/VI 2000+ 06:26,74
6 21 ΑΛΑΛΑΜΙΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ Κ. FORD ESCORT RS 2000 2000 06:30,50
7 22 ΑΛΑΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΡΗΓΑΣ Γ. FORD ESCORT RS 2000 2000 06:37,25
8 18 ΑΛΤΡΙΠΟΛΗΣ ΜΟΥΓΙΟΣ Θ. BMW 3 E30 2000 06:38,77
9 15 ΛΑΣΠΑΡΤΗΣ ΜΑΧΑΙΡΑΣ Κ. CITROEN SAXO VTS 1600 06:39,20
10 26 ΛΑΣΠΑΡΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ Λ. SUBARU IMPREZA 555 GC8 2000+ 06:39,25
11 12 ΑΣΜΑΝ ΗΛΕΙΑΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Α. TOYOTA COROLLA 3DOOR HB 1600 06:43,19
12 16 ΑΛΑΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ Χ. BMW 32O I E21 2000 06:44,43
13 8 ΑΛΑΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΤΟΥΣΟΥΛΗΣ Κ. TOYOTA YARIS 3 DOOR 1400 06:49,78
14 19 ΑΛΑΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ Ι. FORD ESCORT RS 2000 2000 06:55,15
15 11 ΑΛΑΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΠΑΠΑΔΑΣ Κ. TOYOTA STARLET EP71 1600 07:00,47
16 10 ΑΣΜΑΝ ΗΛΕΙΑΣ ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ Κ. TOYOTA STARLET 3 DOOR 1400 07:02,89
17 23 ΑΣΣΟΑΑ ΄΄ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΓΑΛΑΝΗΣ΄΄ MITSUBISHI LANCER EVO V/VI 2000+ 07:06,17
18 17 ΑΛΜΑ 4Χ4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ Α. BMW 3 E30 GPX 2000 07:11,12
19 7 ΑΟΛΑΠ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α. ΤΟΥΟΤΑ STARLET 3 DOOR 1400 07:12,64
20 14 ΑΛΑΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ Π. VOLKSWAGEN POLO GTI 1600 07:15,57
21 5 ΑΣΜΑΝ ΗΛΕΙΑΣ ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Π. ΤΟΥΟΤΑ COROLLA 3 DOOR 1400 07:19,71
22 6 ΑΣΜΑΝ ΗΛΕΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ. TOYOTA STARLET 3 DOOR 1400 07:28,04
23 9 ΑΣΜΑΝ ΗΛΕΙΑΣ ΒΑΡΕΛΙΔΗΣ Σ. TOYOTA COROLLA 3DOOR 1400 07:48,70
24 1 ΑΣΜΑ ΔΗΜΟΥΣΗΣ Γ. 4Χ4 CUSTOM SEMOG TROPHY 600 600 DNF
25 2 ΑΛΑΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ Λ. DIRT GAMES DUAL A1 OPEN DNF
ΕΚΤΟΣ Γ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ
Κ Νο ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΟΔΗΓΟΣ ΟΧΗΜΑ ΚΛΑΣΗ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ
1 31 OFF ROAD TEAM ΣΙΟΥΤΗΣ Π. MITSUBISHI 2005 TZ1 06:56,52
2 30 OFF ROAD TEAM ΒΟΡΡΙΑΣ Ι. MITSUBISHI PAJERO 3000 TZ1 07:00,32
3 29 OFF ROAD TEAM ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ Φ. TOYOTA LAND CRUISER TZ1 07:12,00
4 28 OFF ROAD TEAM ΜΠΕΡΣΗΣ Ε. SUZUKI VITARA 2,0 TZ1 07:27,62
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ