Πέμπτη, 11 Απριλίου 2019

Στη Β’ φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης συμμετέχει ο Ναυτικός Όμιλος Ναυπλίου

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:59:00 μ.μ. | | |
Στη Β’ φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης συμμετέχει ο Ναυτικός Όμιλος Ναυπλίου
Σε εννέα ομίλους διεξάγεται το ερχόμενο τριήμερο (12-14 Απριλίου) η Β’ φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης για παιδιά που έχουν γεννηθεί το 2004.


Ο Ολυμπιακός παίρνει μέρος στον Α’ Όμιλο Αττικής και θα αντιμετωπίσει τους Υδραϊκό, Ιωνικό Νίκαιας, Παλαιό Φάληρο και Ηλιούπολη.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νίκαιας): Υδραϊκός, Ολυμπιακός, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΓΣ Ηλιούπολης

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ηλυσιακός

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικά Χαλανδρίου & Πετρούπολης): ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Καστέλας, ΣΚ Ροή, ΑΟ Πετρούπολης

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικά Γέρακα & Νέας Σμύρνης): Εθνικός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο): ΚΕ Κοζάνης, Άρης Θεσσαλονίκης, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΟΚ

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο): Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πανσερραϊκός, Ηρακλής, ΧΑΝΘ, ΟΦΘ

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Εθνικό Βόλου): ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Εθνικός Ηρακλείου): ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (“Αντ. Πεπανός”): ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου

Στη Γ' Φάση (3-5 Μαϊου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες των Ομίλων 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9 και οι 2 πρώτες των Ομίλων 7, 8 (σύνολο 25 ομάδες).

Το πρόγραμμα του Ναυτικού Ομίλου Ναυπλίου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12/4: ΝΟ Καλαμάτας-ΝΕΠ (8μ.μ.), ΝΟΠ-ΝΟ Ναυπλίου (9μ.μ.).

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/4: ΝΟ Ναυπλίου-ΝΟ Καλαμάτας (12μ.), ΝΑΟ Κέρκυρας-ΝΟΠ (1μ.μ.), ΝΕΠ-ΝΟ Ναυπλίου (7μ.μ.), ΝΟ Καλαμάτας-ΝΑΟ Κέρκυρας (8μ.μ.).

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/4: ΝΑΟ Κέρκυρας-ΝΕΠ (11π.μ.), ΝΟΠ-ΝΟ Καλαμάτας (12μ.), ΝΟ Ναυπλίου-ΝΑΟ Κέρκυρας (4μ.μ.), ΝΕΠ-ΝΟΠ (6μ.μ.).
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ