Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019

Με το δεξί ξεκίνησε ο Αχιλλέας Φιχτίου 3-1 τον ΑΟ Ύδρας

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 10:48:00 π.μ. | | | |
Με το δεξί ο Αχιλλέας Φιχτίου 3-1 τον ΑΟ Ύδρας
 Το ταξίδι ξεκίνησε με το δεξί για την ομάδα του Αχιλλέα Φιχτίου που κέρδισε την Κυριακή στον πρώτο αγώνα του πρωταθλήματος της Α2 Αργολίδας τον ΑΟ Ύδρας με 3-1

Στα πρώτα λεπτά μπορεί λόγω της ζέστης το μυαλό μας να ήταν στις παραλίες,στα κοκτειλακια και δεν μπήκαμε τόσο καλά.Σε ένα φάουλ που κέρδισαν οι αντίπαλοι πλαγια από την περιοχή έκαναν το 0-1 με απευθείας εκτέλεση.

Η αντίδραση ήρθε μετά από δέκα λεπτά με μια σέντρα του Τσιρακη από τα δεξιά ο Μαμωνας πήδηξε στον θεό και κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα για την ισοφάριση.

Το ημίχρονο τελείωσε ο Δαμαλας(γνωστός για το πως μπορεί να κάνει ανατροπές) έκανε πάλι τα μαγικά του και με πιο καθαρό μυαλό η ομάδα μπήκε μέσα και με μια κεφάλια του Μαρινόπουλου από στημένη φάση πήραμε το προβάδισμα.

Η άμυνα έδιωχνε κάθε απειλή και στην τελευταία φάση σε ένα τετ α τετ ο Μ.Δεληγιανης πλάσαρε υποδειγματικά και σφράγισε την νίκη.

Ν.Αχιλλέας(Δαμάλας):Ορφανός,Κόλλιας,Μαρινοπουλος,Χασάπης,Πιτερός,Τσιράκης,Τομπρας,Μ.Δεληγιαννης,Μαμωνας,Α.Λάπατας,Κακουρος

Αλλαγές:Παπαδόπουλος,Φουντας,Λαγουρος,Κ.Δεληγιαννης,Ξηνταροπουλος,Καλαιντζης,Κουλος