Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2019

Ισοπαλία το Ναύπλιο 2017 με τον ΑΟ Τσιλιβή

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 5:54:00 μ.μ. | | | |
Ισοπαλία το Ναυπλιο 2017 με τον ΑΟ Τσιλιβή
Ο ΑΟ Τσιλιβή υποδέχθηκε το Ναύπλιο 2017 για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας του 7ου ομίλου.

Μεγάλο ματς έγινε στη Ζάκυνθο με το Τσιλιβή να ισοφαρίζει κυριολεκτικά στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Μαρούδα να δίνει το “φιλί της ζωής” στην ομάδα του σε ένα 90λεπτο με τρελή εξέλιξη.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν απόλυτα στο πρώτο ημίχρονο με γκολ στο 25΄ του Γεωργίου και θα μπορούσαν να προηγηθούν με μεγαλύτερο σκορ αλλά στην επανάληψη αρκούσε ένα κακό διάστημα για να βρεθούν πίσω στο σκορ με 2 γκολ της ομάδας του Ναυπλίου στο 66΄ α[πό τον Διαμαντή και στο 68΄ από τον Καζάκο και να κινδυνέψουν σοβαρά με ήττα.

Το Ναύπλιο άφησε δύο υπερπολύτιμους βαθμούς έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς με τον Μαρούδα να σκοράρει στην τελευταία φάση του αγώνα και να κάνει το 2-2.

Διαιτητές: ΡΟΥΣΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΜΠΟΥΡΤΖΟΒΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

AO TΣΙΛΙΒH (Πέτρος Τσούκλης): Μύρτα, Μπατσής, Μανωλακάκης, Λιβέρης, Μούστα, Ιγκνάτ, Δεμερτζής, Γεωργίου, Μαρούδας, Υψηλός, Βερνάρδος

Πάγκος: Γκέκας, Ελέζι, Παναγιωτίδης, Χαρακτινός, Παναγιωτόπουλος, Αμαραντίδης, Σόρα.

NAYΠΛΙΟ 2017 (Αλέκος Μαντζούνης): Σκαφίδας, Διαμαντής, Παναγόπουλος, Μπουκούρης, Καπατζής, Μεγαρίτης, Καζάκος, Κάπλατζης, Καλλιμάνης, Μουσταφάϊ, Κοτσοβός

Πάγκος: Λέρμας, Κίτος, Τριανταφύλλου, Βλάχος, Μακαρατζής, Διαμαντής Α., Μπεντούλης

Αποτελέσματα

ΠΣ Σπάρτη-Πανγυθεατικός 1-1 (13′ Σαμπατάκος / 84′ Μπάλλας)
Θύελλα Πατρών-Πανηλειακός 0-0
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΑΕ Ερμιονίδας 1-0 (2′ Γεωργιόπουλος)
ΑΟ Τσιλιβή-Ναύπλιο 2017 2-2 (25′ Γεωργίου, 90+ Μαρούδας / 66′ Διαμαντής Α., 68′ Καζάκος)
Βάρδας-Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-1 (17′ Βας, 27′ Σαμπανέι / 69′ Ρούμπος)
Αστέρας Βλαχιώτη-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-1 (52′ Παπούλης / 70′ Λίπι)
Παναργειακός-Ζάκυνθος 0-0