![Στο πόδι και ο Δήμος Ερμιονίδας - Επιχείρηση να ανοίξει ο δρόμος στα Δίδυμα για λεωφορείο που μεταφέρει νεφροπαθείς Στο πόδι και ο Δήμος Ερμιονίδας - Επιχείρηση να ανοίξει ο δρόμος στα Δίδυμα για λεωφορείο που μεταφέρει νεφροπαθείς](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiJFk0fOo0sQnM5lBnBtRDrePGvaV2StZFSPtrKLAMJEkSjdhe2by7ExAPGNnvqFDAkaJc3a2s3XOMWvVqjPbvctvmvuOvS6v_bUtZkcj6VCaGFTs_1j26S53mtmICEuXfxljtBvdUyUkI/w640-h412-rw/139521078_253439509473496_5350689607244055866_n.jpg)
Σύμφωνα με τον Δήμαρχο Ερμιονίδας Γιάννη Γεωργόπουλο που επικοινωνήσαμε, στον Δήμο δεν υπάρχουν άλλα σοβαρά προβλήματα γιαυτό και τα σχολεία παραμένουν ανοιχτά, ενώ συνεργεία βρίσκονται συνεχεια έξω για να παράσχουν όποια βοήθεια.Το γκρέιντερ του Δήμου θα καθαρίζει συνέχεια τον δρόμο από Δίδυμα μέχρι την Πελεή ώστε να μην κλείσει η κεντρική αρτηρία του Δήμου
Στην επιχείρηση για την ασφαλή διέλευση του λεωφορείου με τους νεφροπαθείς συμμετέχει η Πυροσβεστική Ναυπλίου και η αστυνομία.