Κυριακή, 11 Απριλίου 2021

Αργολίδα: Χωρίς γκολ το ντέρμπι Πανναυπλιακός - Ερμιονίδα | Νίκη για τον Φοίνικα | Έχασε η Κορωνίδα Κοιλάδας

Χωρίς γκολ το ντέρμπι Πανναυπλιακός - Ερμιονίδα |  Έχασαν Κορωνίδα Κοιλάδα και Φοίνικας Ν. ΕπιδαύρουΕπανέναρξη του Πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής έγινε σήμερα και για τις ομάδες της Αργολίδας μετά από πέντε μήνες απραξίας.



Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής επέστρεψε σήμερα και επίσημα στη δράση.

Τα αποτελεσματα του 7ου ομίλου όπου αγωνίζονται οι ομάδες της Αργολίδας:

7ος όμιλος - 5η αγωνιστική

Πανναυπλιακός-Ερμιονίδα 0-0
Ατρόμητος Χιλιομοδίου-Άγιος Ιερόθεος 1-3
ΠΑΟ Ρουφ-Άρης Σκάλας 3-1
Παναρκαδικός-Μολαϊκός 2-1
Πανγυθεατικός-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 0-1
Κορωνίδας Κοιλάδας-Κηφισιά 0-1
Ρεπό: Ερμής Μελιγούς

Τα αποτελεσματα των υπόλοιπων ομίλων

1ος όμιλος - 5η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου-Αετός Ορφανού 0-1
Αναγέννηση Θαλασσιάς-Νέστος Χρυσούπολης 1-2
Ηρακλής-Αλεξανδρούπολη FC 2-1
Ορφέας Ξάνθης-Άρης Αβάτου 1-0
Εθνικός Σοχού-Πανδραμαϊκός 0-2
Ελπίδα Σαπών-ΑΕ Διδυμοτείχου 2-1
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-ΑΕ Εύοσμου 1-1
ΑΕ Αμπελοκήπων-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α

2ος όμιλος - 5η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων-Αναγέννηση Πλαγιάς 0-1
Αγροτικός Αστέρας-Νίκη Αγκαθιάς 3-0
Μακεδονικός-Εδεσσαϊκός 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 2-2
Εθνικός Γιαννιτσών-ΑΣ Γιαννιτσά 0-2
Αετός Βαρβάρας-Θερμαϊκός 2-0
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-1
Ρεπό: Θύελλα Σαρακηνών

3ος όμιλος - 5η αγωνιστική
Ατρόμητος Παλαμά-Αετός Μακρυχωρίου 3-0
ΑΣ Μετέωρα-Κοζάνη 1-1
Μακεδονικός Φούφα-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-4
Ερμής Αμυνταίου-Δίας Δίου 0-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης-ΠΟ Ελασσόνας 0-2
Εθνικός Κεραμιδίου-Ηρακλής Λάρισας 2-0
ΑΟ Σελλάνων-ΠΟ Φήκης (14/4, 16:30)
Ρεπό: ΑΕ Καρίτσας

4ος όμιλος - 5η αγωνιστική
Φωκικός-Θησέας Αγριάς 2-2
ΓΣ Αλμυρού-Ηρακλής Ψαχνών 0-2
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΟ Υπάτου 0-0
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-0
Οπούντιος Μαρτίνου-Αταλάντη 0-3 α.α
Ρεπό: Νέα Αρτάκη

5ος όμιλος - 4η αγωνιστική
Τηλυκράτης-ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου 2-0
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Θύελλα Κατσικάς 1-0
ΟΦΑΜ-ΠΑΣ Πρέβεζα 1-1
Παναγρινιακός-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 0-0
Αναγέννηση Άρτας-ΑΕ Μεσολογγίου 0-0
Κέρκυρα-Αμβρακικός Λουτρού 1-0
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΑΕ Λευκίμμης 0-0 (10/4)

6ος όμιλος - 4η αγωνιστική
Πανναξιακός-Ηλιούπολη 3-2
Φωστήρας-ΑΕ Μυκόνου 2-0
Αήττητος Σπάτων-Πανιώνιος 0-1
Χαραυγιακός-Μαρκό 1-1
Προοδευτική-Εθνικός 2-0
Ρεπό: ΑΕ Μοσχάτου

8ος όμιλος - 5η αγωνιστική
ΑΟ Καραβά-ΑΟ Πυλίου Κω 3-2
Αιολικός-ΑΠΕ Μικρασιατική 1-0
Κερατσίνι-Ακράτητος 1-0
Αίας Σαλαμίνας-Θύελλα Ραφήνας 0-1
Πυθαγόρας ΑΨΕΣ-Αετός Λουτρών 2-2 (9/4)
Αστέρας Βάρης-Πανελευσινιακός ΑΝΑΒΟΛΗ

9ος όμιλος - 5η αγωνιστική
Παλληξουριακός-Θύελλα Πατρών 0-1
ΑΟ Τσιλιβή-ΑΟ Διαβολιτσίου 0-1
Εθνικός Σκουλικάδου-Ζάκυνθος 1-3
Πάμισος Μεσσήνης-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-0
ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας Βραχνεΐκων-2-1
Παναιγιάλειος-Αίας Γαστούνης 0-2
Ρεπό: Αχαϊκή

10ος όμιλος - 5η αγωνιστική
Γιούχτας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-0
ΑΕ Νεάπολης-Αλμυρός Γαζίου 0-0
Πόρος-Άγιος Νικόλαος 0-2
Ρεθυμνιακός-Αστέρας Ρεθύμνου 1-0
Ηρόδοτος-Πλατανιάς 3-0
Ατσαλένιος-Άρης Σούδας 2-2
ΑΟ Δαμάστας-ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0 α.α
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α
ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ