SUPER MARKET ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΕΒΕΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ
OUTLET-ONE.GR
DHL
ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ

Τρίτη, 22 Ιουνίου 2021

Η Ελπίδα Καρκαλάτου του ΣΔΥ Αργολίδας στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Στίβου

Η Ελπίδα Καρκαλάτου του ΣΔΥ Αργολίδας στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Στίβου
Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα (26-27/6) είναι η επόμενη αγωνιστή ευκαιρία των αθλητών και αθλητριών της εθνικής ομάδας, που προετοιμάζονται με στόχο είτε την πρόκριση είτε τη συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Στην αποστολή της Εθνικής για τους βαλκανικούς αγώνες συμπεριλήφθηκε η Ελπίδα Καρκαλάτου του ΣΔΥ Αργολίδας.

Η χώρα μας θα εκπροσωπηθεί στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα από 35 αθλητές και αθλήτριες, οι οποίοι θα αναχωρήσουν για το Βελιγράδι την Παρασκευή και θα επιστρέψουν την Δευτέρα. Οι αγώνες θα γίνουν στην περιοχή Σμεντερέβο περίπου 40 χιλιόμετρα από το Βελιγράδι.

Στην ομάδα μετέχουν πολλοί από τους αθλητές και αθλήτριες, που το Σαββατοκύριακο εκπροσώπησαν τη χώρα μας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων.

Η πρόεδρος της ομοσπονδίας Σοφία Σακοράφα συγχαίρει τους αθλητές και τις αθλήτριες που μετείχαν στην ομάδα, για την αξιέπαινη προσπάθεια, στο διήμερο της δράσης στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων.

Αναλυτικά η Ομάδα

Άνδρες

100 μ.: Γιάννης Νυφαντόπουλος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Θοδωρής Βροντινός (ΠΑΟΚ)
200 μ.: Παναγιώτης Τριβυζάς (ΟΣΦΠ)
800 μ.: Χρήστος Κοτίτσας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Ύψος: Κώστας Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κομοτηνής)
Επί κοντώ: Εμμανουήλ Καραλής (ΓΣ Απόλλων Πύργου)
Τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ), Νίκος Ανδρικόπουλος (Αμεινίας Μεσογείων)
Σφαιροβολία: Κυριάκος Ζώτος (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Νικόλας Σκαρβέλης (ΓΣ Τρικάλων)
Σφυροβολία: Μιχάλης Αναστασάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Χρήστος Φραντζεσκάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
4Χ100 μ.: Κώστας Ζήκος (ΑΓΕ Τρικάλων), Βροντινός, Τριβυζάς, Νυφαντόπουλος
Δέκαθλο: Παναγιώτης Πήτας (ΓΣ Βόλου)

Γυναίκες
100 μ.: Ραφαέλα Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης), Κατερίνα Δαλάκα (ΑΕΚ)
200 μ.: Ραφαέλα Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης), Κατερίνα Δαλάκα (ΑΕΚ)
400 μ.: Ειρήνη Βασιλείου (Αμεινίας Μεσογείων), Ανδριάνα Φέρρα (ΟΣΦΠ)
5.000 μ.: Αναστασία Μαρινάκου (ΓΕΑ Τρικάλων)
100 μ. εμπ.: Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΑΟ Κάλλιστος)
400 μ. εμπ.: Δήμητρα Γναφάκη (ΑΟ Κύδων)
Ύψος: Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς), Ιωάννα Ζάκκα (ΑΟ Φιλοθέης)
Επί κοντώ: Νικόλ Κυριακοπούλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος)
Μήκος: Έφη Κολοκυθά (ΓΑΣ Αλεξάνδρειας)
Τριπλούν: Σπυριδούλα Καρύδη (Κερκυραϊκός ΓΣ)
Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης)
Ακοντισμός: Ελίνα Τζένγκο (ΑΣ Κένταυρος)
Σφυροβολία: Σταματία Σκαρβέλη (ΓΣ Τρικάλων), Ηλιάνα Κοροσίδου (Αίολος Μακεδονίας)
4Χ100 μ.: Δαλάκα, Σπανουδάκη, Μαρία Γάτου (ΠΑΟΚ), Πολυνίκη Εμμανουηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Πολίτη
4Χ400 μ.: Βασιλείου, Φέρρα, Γναφάκη, Κορίνα Πολίτη (ΓΣ Χαϊδαρίου), Ελπίδα Καρκαλάτου (ΣΔΥ Αργολίδας)
7αθλο: Στέλλα Τζικανούλα (Τιτάν Σερβίων)
ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ