SUPER MARKET ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΕΒΕΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ
OUTLET-ONE.GR
DHL
ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ

Δευτέρα, 30 Αυγούστου 2021

Αποκλείστηκαν οι ομάδες της Αργολίδας από την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 9:47:00 π.μ. | | |
Με 8 εκκρεμότητες να απομένουν πραγματοποιήθηκε το κυρίως μενού της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, με 32 ομάδες να μπαίνουν στην κληρωτίδα της Β’ φάσης, τα παιχνίδια της οποίας θα γίνουν στις 12 Σεπτεμβρίου.

Από το 3ο γκρούπ που ήταν οι ομάδες της Αργολίδα να σημειώσουμε πως Ερμιονίδα και Φοίνικας Ν. Επιδαύρου αποκλείστηκαν από την 2η φάση του Κυπέλλου. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης:

1ος όμιλος

Ποσειδών Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλιμνίου 4-1 παρ. (1-1 κ.α.)
Εδεσσαϊκός-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 2-0
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0
Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας 0-4
ΑΣ Γιαννιτσά-Άρης Αβάτου 1-2
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός 1-3
Αναγέννηση Πλαγιάς-Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1
Απόλλων Καλαμαριάς–Μακεδονικός 0-3 α.α.

2ος όμιλος

Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας 4-3 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)
ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας 1-0
Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου 2-0
ΟΦ Αγίου Ματθαίου-Θησέας Αγριάς 0-1
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-2 παρ. (1-1 κ.α.)
Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης 0-3
ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού 7-1
ΑΕ Λευκίμμης-Ατρόμητος Παλαμά 3-2 παρ. (2-2 κ.α.)
Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1
ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας (5/9)

3ος όμιλος


Ερμής Μελιγούς-Φοίνικας Ν. Επιδαύρου 3-2
Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα 1-0
Νέα Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης 4-0
Φωστήρας-Παναχαϊκή 1-2
ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος (5/9)
Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου (5/9)
Πανιώνιος–Αταλάντη 0-3 α.α.
Διαγόρας Βραχνέικων–Ζάκυνθος 3-0 α.α.
Άνευ αγώνα: Χαραυγιακός

4ος όμιλος

ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων 0-3
Προοδευτική-Σαντορίνη 2-0
Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου 1-0
Πόρος-Αίας Σαλαμίνας 3-4 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)
ΑΟ Αγίου Νικολάου-Αστέρας Βάρης 2-0
ΑΟ Άνω Μερά Μυκόνου-Εθνικός (5/9)
Αιολικός-Πανελευσινιακός (5/9)
Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβάς (5/9)
Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω (5/9)
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Κερατσίνι (5/9)
ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ