SUPER MARKET ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΕΒΕΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ
ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ

Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021

Με 50% λιγότερα μέλη στην Αργολίδα οι εσωκομματικές εκλογές της Ν.Δ.

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 10:24:00 π.μ. | | | |
Με 50% λιγότερα μέλη στην Αργολίδα οι εσωκομματικές εκλογές της Ν.Δ.
Με μειωμένη συμμετοχή που φτάνει στην Αργολίδα το 50% περίπου σε σχέση με το 2018, έληξε τα μεσάνυχτα της Παρασκευής 15/10, η προθεσμία εγγραφής στα μητρώα της Νέας Δημοκρατίας για την απόκτηση δικαιώματος ψήφου στις εσωκομματικές εκλογές της 24ης Οκτωβρίου.


Ο αριθμός των 2.469 μελών, σύμφωνα με πληροφορίες, αποτυπώνει μεν το ενδιαφέρον σε τοπικό επίπεδο και όχι μόνο, για τις εκλογές της επόμενης Κυριακής, αλλά προκαλεί και ανησυχία καθώς πρόκειται για μείωση της τάξης του 50% των συμμετεχόντων στην διαδικασία.

Στις εσωκομματικές εκλογές που πραγματοποιήθηκαν το 2018 στην Αργολίδα οι εγγεγραμμένοι ανήλθαν στους 4.265 στους καταλόγους της ΝΔ .

Στις εκλογές στις 24 Οκτωβρίου του 2021 τα εγγεγραμμένα μέλη που θα συμμετέχουν με δικαίωμα ψήφου αριθμούν 2.469.

Σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουμε στην διάθεσή μας ανά Τοπική Οργάνωση στην Αργολίδα τα μέλη που εγγράφηκαν είναι, στο Ναύπλιο 1203, στο Άργος 948, στην Ερμιονίδα 199 και στην Επίδαυρο 119.

Υποψήφιος Πρόεδρος της ΔΕΕΠ (ΝΟΔΕ) Αργολίδας: 
Παναγιώτης Ζαχαριάς

Υποψήφιοι για μέλη της ΔΕΕΠ (ΝΟΔΕ):
Κωνσταντίνος Γεωργίου
Παναγιώτης Δωρής
Παναγιώτης Ηλίου
Σταύρος Κρεμαστιώτης
Γιώργος Λάτσης
Χάρης Νενεκούμης
Έλενα Πανοβράκου
Χρήστος Προσίλης
Κωνσταντίνα Ρετσινά
Ανδρέας Σαρρής
Δημήτρης Τριανταφύλλου
Δημήτρης Τσίρος
Ανδρέας Χουντάλας
Σοφία Χρόνη

Υποψήφιοι για τις τοπικές οργανώσεις ΔΗΜ.Τ.Ο είναι:

Ναυπλίου: Γιώργος Λυσίκατος
Άργους: Χρήστος Μπονταΐτης
Επίδαυρος: Βασίλης Οψιμούλης
Ερμιονίδα: Βασίλης Μίζης

Η λίστα των υποψηφίων στην Αργολίδα για το συνέδριο της Ν.Δ. 

Υπενθυμίζεται ότι βάσει κανονισμού θα εκλεγούν με ποσόστωση τέσσερις γυναίκες ενώ συνολικά εκλέγονται 11 σύνεδροι.

Ακολουθούν τα ονόματα των υποψηφίων στην Αργολίδα:

1. Βερδελής Δημήτριος του Βασιλείου
2. Γαλάνης Αθανάσιος του Χρήστου
3. Γεωργίου Κωνσταντίνος του Οδυσσέα
4. Βασιλείου Σπυρίδων του Αναστασίου
5. Γραμματάκη-Σωτηροπούλου Θεοδώρα του Γεωργίου
6. Δήμας (Μπαγκέτος) Ανδριανός του Αναστασίου
7. Διολίτσης Πέτρος του Ιωάννη
8. Ζερβοπούλου Όλγα του Σωτηρίου
9. Θωμόπουλος Αναστάσιος του Ανδρέα
10.Καλιαμούτος Νικόλαος του Δημητρίου
11. Κωσταρέλος Ευάγγελος του Σπυρίδωνα
12. Καββαδία-Παπαρρηγοπούλου Αθανασία του Θεοδώρου
13. Κωστούρος Βασίλειος του Ιωάννη
14. Λαϊνά Σιώκα Μαρία του Ιωάννη
15. Μπονταΐτης Χρήστος του Ιωάννη
16. Μανουσάκης Γεώργιος του Δημητρίου
17. Μπαλτατζής Δημήτριος του Σταύρου
18. Μπασιούρη Ευαγγελία του Παναγιώτη
19. Μπινιάρης Αντώνιος του Κωνσταντίνου
20. Μπρούλη Βασιλική του Στεφάνου
21. Λυγγίτσος Αλέξανδρος του Χρήστου
22. Νενεκούμης Χαρίλαος του Σπύρου
23. Πανοβράκου Ελένη του Γρηγορίου
24. Πανούσης Χαράλαμπος του Δημητρίου
25. Κρεμαστιώτης Σταύρος του Παναγιώτη
26. Σωτηροπούλου Αγγελική του Σωτηρίου
27. Ρετσινά Κωνσταντίνα του Βασιλείου
28. Σαρρής Ανδρέας του Παναγιώτη
29. Ταμπάκης Μιχαήλ του Δημητρίου
30. Τσίπης Δημήτριος του Κωνσταντίνου
31. Χουντάλας Ανδρέας του Κωνσταντίνου
32. Μαρλαγκούτσος Κωνσταντίνος του Πέτρου
ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ