ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ - ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ

Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2021

Επικράτησε άνετα ο Εργοτέλης επί του Φείδωνα Άργους

Οι Γυναίκες του Εργοτέλη επικράτησαν 3-0 στο Άργος του Φείδωνα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α’ Εθνικής Γυναικών.

Στο 14 η Κιουτάχαλη ανάγκασε την Κομνά-Παναγιωτοπούλου σε δύσκολη επέμβαση.

Μεγάλη φάση για τον Εργοτέλη στο 20’ με το κόρνερ της Σιδηρά να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Η υπεροχή του Εργοτέλη καρποφόρησε στο 39’ με την Σιδηρά να πετυχαίνει το 0-1 με απευθείας κτύπημα φάουλ, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Συνέχισαν να πιέζουν οι παίκτριες του Εργοτέλη στην επανάληψη  για δεύτερο γκολ, κάτι που έγινε στο 59’ με την Δρακωνάκη να σημειώνει το 0-2 με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 63’ η Κωνσταντοπούλου με ατομική προσπάθεια και σουτ ανέβασε το σκορ στο 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σπήλιος και επόπτες οι Θεοδωρόπουλος και Μπουρτζοβίτης.

Φείδων Άργους: Κομνά-Παναγιωτοπούλου (69’ Μούγιου), Βαλκάνη, Πουλεμέ, Καββαθά, Βλάχου, Μούγιου, Πάστρα, Μπακασέτα, Γαλάνη (74’ Παραλυκούδη), Τριανταφύλλου, Δημητρίου (57’ Αναστασοπούλου).