Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2021

Νίκη της ΑΕΚ απέναντι στον Διομήδη Άργους

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 2:04:00 μ.μ. | | | |
Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ δεν δυσκολεύτηκε στην Αργολίδα και στο κλειστό της Νέας Κίου απέναντι στον Διομήδη Άργους, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Handball Premier και κατάφερε να αποσπάσει την νίκη.
Η ΑΕΚ νίκησε την ομάδα της Αργολίδας με 32 - 22 και διατήρησε το αήττητό της στην Handball Premier.
Προηγήθηκε με 13-8 στο ημίχρονο (το οποίο λίγο πριν τη λήξη του διεκόπη για 10 λεπτά καθώς σε ένα σουτ η μπάλα έσπασε μία λάμπα και υπήρχε θέμα με τον φωτισμό) και δεν έχασε ποτέ αυτή την διαφορά των πέντε τερμάτων, την οποία ανά διαστήματα αύξανε, για να κερδίσει τελικά με 22-32 και να πάει με χαμόγελα στις γιορτές καθώς δεν θα έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις τις επόμενες δύο εβδομάδες.
Η ΑΕΚ έπαιξε εξαιρετική άμυνα στο πρώτο ημίχρονο, δεχόμενη μόλις 8 τέρματα, ενώ ανέβηκε και επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο, για να πάρει την 9η νίκη της σε 11 ματς (έχει και τις δύο ισοπαλίες με τον Ολυμπιακό).