ΕΙΔΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ
ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ - ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ

Σάββατο 5 Μαρτίου 2022

Ένταση με αποβολές στο ματς του Διομήδη Άργους με τον ΠΑΟΚ - Τι έγραψαν οι διαιτητές στο φύλλο αγώνος

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 7:11:00 μ.μ. | | |
Αγώνας χάντμπολ
Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε στο Άργος από τον Διομήδη με 33-21 κι ουσιαστικά ψαλίδισε τις ελπίδες του για συμμετοχή στους φετινούς τελικούς του πρωταθλήματος.

Ωστόσο το παιχνίδι σημαδεύτηκε από την ένταση, που προκλήθηκε λίγο πριν το τέλος.

Ο Γκίκοφ (τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ) αποβλήθηκε από το παιχνίδι μετά από διάλογο που άνοιξε με τον Μάλλιο.

Ο εκνευρισμός συνεχίστηκε με τον έφορο του Δικεφάλου, Δ. Χασεκίδη να αποβάλλεται και αυτός μετά από διαμαρτυρίες για άσεμνη χειρονομία.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης έγιναν γνωστά τα όσα κατέγραψαν στο φύλλο αγώνος οι διαιτητές της συνάντησης.

Σύμφωνα με αυτό:

“Στο 47:45 λεπτό του αγώνα, ο παίκτης της Β’ ομάδας… Gigov Victor, απεβλήθη με απευθείας κόκκινη και μπλε κάρτας, διότι ύψωσε το μεσαίο δάχτυλό του σε παίκτη της αντίπαλης ομάδας έπειτα από επίτευξη τέρματος εις βάρος του, διαπράττοντας προσβλητική συμπεριφορά σύμφωνα με το άρθρο 8:10α. Το δελτίο κρατήθηκε.

Στο 51:14 λεπτό του αγώνα απεβλήθη μετά από προοδευτικότητα των ποινών με κόκκινη κάρτα ο συνοδός της Β’΄ομάδας, κος Χασεκίδης Δημήτριος. Στο ίδιο λεπτό του αγώνα είχαμε διακοπή ρεύματος και ο αγώνας συνεχίστηκε μέχρι το τέλος του, με χρονόμετρο χειρός”.