Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2022

Ανώτερος ο Διομήδης Άργους νίκησε την ΧΑΝΘ στο κλειστό της Νέας Κίου

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:25:00 μ.μ. | | | |
Χάντμπολ
Πολύ καλύτεροι οι Λύκοι του Διομήδη Άργους στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με την ΧΑΝΘ στο Κλειστό Γυμναστήριο της Νεας Κίου το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου.

Το 2Χ2 έκανε ο Διομήδης Άργους στη Handball Premier, νικώντας τη ΧΑΝΘ με 35-22 στον πρώτο εντός έδρας αγώνα του.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος μόνο για 25 λεπτά, με το σκορ σε εκείνο το σημείο να είναι στο 13-13. Στα επόμενα 15 λεπτά οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα καταπληκτικό σερί 10-1, μετέτρεψαν το σκορ σε 23-14 και απλοποίησαν υπέρ τους την κατάσταση στο ματς.

Ο Τσιγαρίδας με οκτώ γκολ οδήγησε την ομάδα του Άργους, ενώ από τη ΧΑΝΘ ισάριθμα τέρματα σκόραρε ο Αποστόλης Παλάσκας.

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 8-5, 8-9, 10-11, 13-13, 17-13 (ημχ), 20-13, 23-14, 27-16, 31-19, 34-19, 35-22

Διομήδης (Ζαραβίνας): Κωστούλας 1, Τσάκαλος 1, Τζίμπουλας 4, Τσιγαρίδας 8, Γ. Μούγιτς 4, Μάλλιος, Τερλέτσκι 1, Κουτρουμπής, Ασβεστάς 4, Χατζηκωνσταντίνου, Καϊμακάμης 1, Μπετζιλαλί 2, Μάνθος, Άντζελιτς, Ζίφκοβιτς 3, Τζ. Μούγιτς 6.

ΧΑΝΘ (Μαστορογιάννης): Δάιος, Σαμαράς, Ανδρεαδάκης, Κουκλοτίδης 1, Κυριακίδης 1, Παλάσκας 8, Σ. Σαράφης 3, Σκούφας 3, Καράγγελος, Πάντζιος 2, Παπαδόπουλος, Βαρδάκας 3, Φιλόσογλου, Γιαννακίδης, Σ. Σαράφης 1, Αγαθόνικος.
Διαιτητές: Μερτινιάν – Σκλαβενίτης. Δίλεπτα: 10-6. Πέναλτι: 5/7 – 5/6