Πέμπτη 1 Σεπτεμβρίου 2022

Με τρια δοκάρια αποκλείστηκε ο Φοίνικας Ν. Επιδαύρου από το Κύπελλο Ελλάδος (βίντεο)

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 6:57:00 μ.μ. | |
Ποδόσφαιρο
Νίκη με 1- 0 και πρόκριση πέτυχε την Τετάρτη το απόγευμα ο Απόλλων Ευπαλίου απέναντι στον ισχυρό Φοίνικα Νέας Επιδαύρου, για τον πρώτο γύρο στο Κύπελλο Ελλάδας.

Ο αγώνας κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρων στους 200 και πλέον φιλάθλους που τον παρακολούθησαν με εναλλασσόμενες τις ευκαιρίες αλλά τον Φοίνικα να έχει την εδαφική υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος. Είχε μάλιστα και τρία δοκάρια.

Αντίθετα ο Απόλλων είχε δεμένη την άμυνά του, έπαιξε συγκροτημένα και σε μία από τις αντεπιθέσεις του πέτυχε στο 25΄’ λεπτό το μοναδικό τέρμα που έκρινε και τον αγώνα με τον νεοαποκτηθέντα Φουσέκη.

Την Παρασκευή θα γίνει η κλήρωση για τον επόμενο γύρο του Κυπέλλου.

Τι αναφέρει ο Φοίνικας Ν.Επίδαύρου:

"Άτυχη πολύ ήταν η ομάδα μας στο παιχνίδι που έγινε για την Α’ φάση του κυπέλλου Ελλάδας απεναντι στον Απόλλων Ευπαλίου Φωκίδας στο γήπεδο των Μαλαματών.

Αρκεί και μόνο να αναφέρουμε ότι η μπάλα βρήκε τρεις (!) φορές στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.
Ήταν ένα παιχνίδι μονότονο με καθολική υπεροχή για την ομάδα μας και πολλες χαμένες ευκαιρίες,αλλά η μπάλα δεν μπήκε δυστυχώς στα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας.

Το τελικό σκορ 1-0 έγινε στο 45’ λεπτό σε μια αντεπίθεση της ομάδας του Ευπαλίου που ήταν και η μοναδική ευκαιρία για να πετύχει γκολ σε ολόκληρο τον αγώνα!!

Η ομάδας μας αφοσιώνεται πλέον στο δύσκολο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και στο θεσμό του Κυπέλλου Αργολίδας!!!"