ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ
ΕΙΔΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ
ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

Τρίτη 1 Νοεμβρίου 2022

Καταρτίστηκαν οι 5 όμιλοι της Γ΄Εθνικής - Πολλά και πανάκριβα ταξίδια για τις ομάδες της Αργολίδας

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 5:58:00 μ.μ. | | |
ποδόσφαιρο
Έγινε σήμερα στα γραφεία της ΕΠΟ ο καταρτισμός των ομίλων για το πρωτάθλημα της Γ εθνικής. Ο Παναργειακός είναι στο 4ο όμιλο και η έναρξη ορίστηκε για τις 13 Νοεμβρίου.

Μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα γίνει και η κλήρωση του πρωταθλήματος.
 
Παρά το κοινό μέτωπο των ομάδων της Πελοποννήσου να μην συμπεριληφθούν σε όμιλο με πέντε νησιά, η επιτροπή πρωταθλήματος τις όρισε να συμμετάσχουν σε όμιλο με πολλά και ακριβά ταξίδια, για ένα πρωτάθλημα ερασιτεχνικό χωρίς στάνταρ έσοδα, αλλά με στάνταρ έξοδα και με βασικούς χρηματοδότες τους Προέδρους των ομάδων.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

1ος όμιλος


ΕΠΣ Έβρου: Αλεξανδρούπολη FC
ΕΠΣ Θράκης: Πανθρακικός
ΕΠΣ Καβάλας: Βύρωνας, Καβάλα, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου, Νέστος Χρυσούπολης
ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης
ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου
ΕΠΣ Μακεδονίας: Θερμαϊκός, Καμπανιακός, Ποσειδώνας Νέας Μηχανιώνας, Καμπανιακός, Αγροτικός Αστέρας
ΕΠΣ Δράμας: Δόξα Δράμας, (Πανδραμαϊκός)

2ος όμιλος

ΕΠΣ Κοζάνης: Κοζάνη, ΑΕΠ Κοζάνη, Μακεδονικός Φούφα
ΕΠΣ Χαλκιδικής: ΑΟ Χανιώτης
ΕΠΣ Κιλκίς: ΠΑΟΚ Κρηστώνης
ΕΠΣ Πέλλας: Θύελλα Σαρακηνών, Εδεσσαϊκός
ΕΠΣ Καστοριάς: Καστοριά
ΕΠΣ Πιερίας: Πιερικός, Σβορώνος, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΕΠΣ Θεσσαλίας: Ολυμπιακός Βόλου
ΕΠΣ Λάρισας: Ελασσόνα, Δωτιέας Αγιάς

3ος όμιλος

ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΟ Τρίκαλα, Φήκη, Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Παναγρινιακός, Ναυπακτιακός Αστέρας
ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας: Απόλλων Πάργας, Τηλυκράτης Λευκάδας
ΕΠΣ Εύβοιας: Χαλκίδα
ΕΠΣ Αχαΐας: Πάτραι
ΕΠΣ Ζακύνθου: Ζάκυνθος
ΕΠΣ Δυτ. Αττικής: Πανελευσινιακός, Βύζας Μεγάρων
ΕΠΣ Κέρκυρας: Λευκίμμη, Αστέρας Πετριτή

4ος όμιλος

ΕΠΣ Αργολίδας: Ερμιονίδα, Παναργειακός, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
ΕΠΣ Αχαΐας: Πάτραι
ΕΠΣ Αθηνών: Κλήρωση για μια ομάδα
ΕΠΣ Ηλείας: Αίας Γαστούνης, Πανηλειακός
ΕΠΣ Λακωνίας: Πανγυθεατικός
ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου
ΕΠΣ Δωδ/νήσου: ΑΕ Πυλίου Κω, Ιάλυσος, Ρόδος
ΕΠΣ Κυκλάδων: ΑΕ Μυκόνου
ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός

5ος όμιλος


ΕΠΣ Αθήνας: Άγιος Ιερόθεος, Αγία Παρασκευή, Πανιώνιος, Άρης Πετρούπολης, Φωστήρας*
ΕΠΣ Πειραιά: Κερατσίνι, Εθνικός, ΑΕ Μοσχάτου
ΕΠΣ Ανατ. Αττικής: Θύελλα Ραφήνας, Μαρκό
ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, ΑΟ Τυμπάκι, Πόρος, Αλμυρός Γαζίου
ΕΠΣ Λασιθίου: Άγιος Νικόλαος
ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ