![Περιφέρεια Πελοποννήσου: Αρκετοί δήμοι δεν ανταποκρίνονται στις υποχρεώσεις τους για την διαχείριση των απορριμμάτων Σκουπίδια](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhhuwB8A2X0-hDOgLjyDo_AMuoCoSBNG8LcpUSGmeUbeFVL5m6HPfLIu61TewfFV812WiTkZR2fJbBUhmZxXsRJyZEJ6mTr2ePlghvQRXpm_zn67WpeX-y3IV7zA_7z1fWGTsePY0hOYjqtqhVX1t5VisVdjVsIJxaIFKYiw2xITPBmZMi-xJxNRF1e/w640-h349-rw/aporrimmata_waste_4_2019.jpg)
Αυτό γνωστοποίησε ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας, σήμερα Πέμπτη 3 Νοεμβρίου, στις δηλώσεις του προς τα μέσα ενημέρωσης.
Όπως σημείωσε ο Π. Νίκας, αρκετοί δήμοι καθυστερούν να ανταποκριθούν στις οικονομικές τους υποχρεώσεις προς την εταιρεία που έχει αναλάβει την διαχείριση, προσθέτοντας ότι γίνεται προσπάθεια να λυθεί το θέμα με συνεννόηση -“αν δεν συμβεί αυτό θα υπάρξει ανάγκη για νομοθετική ρύθμιση” τόνισε ο περιφερειάρχης, παρατηρώντας χαρακτηριστικά πως “όλοι θα πρέπει να τιμούν την υπογραφή τους και να είναι φερέγγυοι”.