Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2023

Άργος: Εύκολη νίκη ο Παναργειακός απέναντι στο Γύθειο με χατ τρικ του Καμπεράι

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 7:19:00 μ.μ. | | |
Ποδόσφαιρο
Ο Παναργειακός νίκησε τον Πανγυθεατικό με  4-1 με την ομάδα του Γυθείου να μειώνει το σκορ μόλις στο 90ο λεπτό.

Ήταν μία εύκολη νίκη, όλη η ομάδα βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα,αλλά ξεχώρισε το χατ τρικ του Καμπεράι, το άλλο σημείωσε ο επίσης διακριθείς Τσιώλης.

Μία νίκη που για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα φέρνει τον Παναργειακό εκτός ζώνης υποβιβασμού.

Στο σημερινό παιχνίδι η διαφορά των δύο ομάδων ήταν εμφανής με τον Παναργειακό από το πρώτο λεπτό να μπαίνει δυνατά στο παιχνίδι και να δημιουργεί προϋποθέσεις για γκολ.

Άλλη μια νίκη ψυχολογίας, η δεύτερη συνεχόμενη για την ομάδα του Γιώργου Βαζάκα, ο οποίος πιστώνεται αυτή την αλλαγή στην ομάδα.

Την επόμενη εβδομάδα ο Παναργειακός αγωνίζεται εντός έδρας με αντίπαλο την Μύκονο η οποία βρίσκεται στη δεύτερη θέσ. η

Στα άσχημα, υπέστη διάστρεμμα ο νεοαποκτηθείς Kocev, ο οποίος και αντικαταστάθηκε.