Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023

1-1 ο Παναργειακός με τον Αίαντα Γαστούνης

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:51:00 μ.μ. | | |
ποδοσφαιριστές
Ένας Παναργειακός που μετά το νωθρό ξεκίνημα βρέθηκε να χάνει στο 5ο λεπτό με 1-0 από εκτέλεση κόρνερ η άμυνα ολιγωρησε και ο Πατσής άνοιξε το σκορ .

Στο β ημιχρόνο η ομάδα του Άργους αφυπνίστηκε πίεσε πολύ τον Αίαντα έφτασε κοντά στο γκολ με τον Καμπεράι στο 53ο , τον Χαλκιαδάκη στο 60ο και τον Kocev στο 67ο λεπτό, αλλά ο τερματοφύλακας Μπιλιος κατάφερε να κρατήσει το μηδέν.

Ήρθε το 68ο λεπτό ο Παναργειακός κέρδισε κόρνερ ο Τσιώλης σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι ο Σακελλαροπουλος πήρε την κεφαλιά-πάσα και ο Καμπεράι με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Βάσει ευκαιριών ο Παναργειακός ήταν καλύτερος θα μπορούσε να είχε κερδίσει, αφού και μετά την ισοφάριση αναζήτησε το γκολ με τους Θεοδοσιάδη και Κocev.

Η βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση της 19ης αγωνιστικής και η επόμενη αγωνιστική.
O Παναργειακός βρίσκεται στην 8η θεση με 26 βαθμούς και την Κυριακή αγωνίζεται με την Ρόδο εντός έδρας που βρίσκεται στη 2η θέση, ένα πόντο πίσω από την Μύκονο