Κυριακή 19 Μαρτίου 2023

Ήττα για τον Παναργειακό στο Άργος από την Ρόδο

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:18:00 μ.μ. | | |
Ποδόσφαιρο
Παναργειακός - Ρόδος 1-2. Αποτέλεσμα που αδικεί βάσει εικόνας τον Παναργειακό αφού δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, σε αντίθεση με την ομάδα της Ρόδου που τις λιγοστές ευκαιρίες και αυτές τις είχε στο δεύτερο ημίχρονο,  τις έκανε γκολ και πήρε μεγάλη νίκη.

Ο Παναργειακός ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν μόνιμα στην επίθεση δημιουργώντας τις φάσεις με τους Τσιράκη, Τσιώλη, Καμπεράι, αλλά το ημίχρονο έληξε 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόδος ευτυχησε να προηγηθεί με τον Μπαρμπαρουση στο 50ο λεπτό με κεφαλιά.

Παρά την ψυχρολουσία ο Παναργειακός πήρε τα ηνία και πάλι και ισοφάρισε με τον Καμπεράι στο 70ο λεπτό με κεφαλιά.

Στο ενδιάμεσο ο Παναργειακός είχε χάσει και άλλες ευκαιρίες με τον Τσιώλη και τον Καμπεράι να ισοφαρίσει νωρίτερα.

Η Ρόδος σε μια αντεπίθεση με ατομική ενέργεια του Δούμτση έκανε το 1-2 στο 73ο λεπτό.

Μετά το γκολ ο Παναργειακός έχασε και πάλι δύο ευκαιρίες με τον Τσιώλη άργησε να πλασάρει προ του τερματοφύλακα και τον Καμπεράι στο 92ο λεπτό που η κεφαλιά του πήγε άουτ.

Την ερχόμενη Κυριακή ο Παναργειακός αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Φοίνικα Επιδαύρου