Πέμπτη 27 Απριλίου 2023

Πρόκριση του Φοίνικα Ν. Επιδαύρου στον τελικό του Κυπέλλου Αργολίδας

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 12:41:00 μ.μ. | |
Ποδοσφαιριστές
Μεγάλη νίκη και στο δεύτερο ημιτελικό με 3-1 απέναντι στην φετινή πρωταθλήτρια ομάδα του τοπικού πρωταθλήματος της Αργολίδας Κορωνίδα Κοιλαδας και πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου για δεύτερη συνεχή χρονιά για την ομάδα του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου.

Απόλυτα κυρίαρχος μέσα στο γήπεδο σε όλη την διάρκεια του αγώνα η ομάδα μας σήμερα θα μπορούσε με περισσότερη αποτελεσματικότητα από τους επιθετικούς μας το σκορ να ηταν μεγαλύτερο.

Τα γκολ σημείωσαν:

Στο 16’ λεπτο ο Γεωργίου τροφοδότησε απο αριστερά με κάθετη μπαλιά τον Δημήτρη Λερμα ο οποιος μετα απο φανταστική ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ λομπα εστειλε την μπαλα στα δίχτυα του τερματοφύλακα Καλα και έκανε το 1-0

Στο 47’ ο Παρης Καπλατζης τροφοδότησε μέσα στην περιοχή τον Γεωργίου ο οποίος απέφυγε έναν αντίπαλο αμυντικό και με ωραιο πλασέ εκανε το 2-0

Στο 76’ ωραία μακρινή μπαλιά στα αριστερά του Τριμπονια βρήκε τον Καρελη αυτός με ωραία σέντρα βρήκε τον Παπαγεωργιου όπου με πλασέ εγραψε το 3-0

Στο 88’ λεπτό ο Μεγας μείωσε για την ομάδα της Κορωνίδας Κοιλαδας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σε 3-1.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΦΟΙΝΙΚΑΣ
(Δ.Κρεμμυδας) Συνοδινός,Μουγιος,Λερμας,Μπουκουρης(61’ Τριμπονιας)Παπαϊωάννου,Μιτσκο,Κουιμελης(45’ Καπλατζης Π)Χατζησοφρωνιου(61’ Καρέλης)Καλογερακης,Μπιτζης(45’ Μερκουρης)Γεωργίου(70’ Παπαγεωργιου)

ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ (Γ.Κολιατσοπουλος)
Καλα,Παπασταύρου,Μπαζος,Οψιμουλης Γ,Μέγας,Qose,Παππας,Αλεξανδρής,Ταραντιλης,Οψιμουλης Α.
Στον τελικό του Κυπέλλου η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει όπως και πέρυσι την ομάδα του Παναργειακόυ με πιθανότερη ημερομηνία την 7η Μαιου