![Έκθεση ζωγραφικής της Ανθούλας Λαζαρίδου - Δουρούκου στο Ιστορικό και Λαογραφικό Μουσείο Ερμιόνης Πρόσκληση](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiwM8hrvGLNHCpBTrJ_Wcw_9KEUf-mKhugiKMyzDSlBdL9LEw_4VRAVJKvbwqTSI8d1fJ7PEyxJ_VLvGwjJaMOcthPnKUy5ZsODmdK_nxjl7MK970NRbHB69BskuIksR8wSyToXrE-yhFgXatO5tAQV5LS-hUGV5gvTYGljII82KkROvzrCKBliQcGydiWB/w640-h452-rw/%CE%91%CE%BD%CE%B8%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B1_%CE%A0%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1.jpg)
Ο Δήμαρχος Ερμιονίδας , το Δ.Σ. του Ιστορικού και Λαογραφικού Μουσείου Ερμιόνης και η οικογένεια της Ανθούλας Λαζαρίδου - – Δουρούκου σας προσκαλούν στα εγκαίνια της αναδρομικής έκθεσης ζωγραφικής , της ερμιονίτισσας ζωγράφου , Ανθούλας , που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου 2023 με ώρα έναρξης 7:30 μμ στο κτήριο Συγγρού της Ερμιόνης .
- ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ 20009 ΑΝΘΟΥΛΑΣ ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ - ΔΟΥΡΟΥΚΟΥ
Έναρξη : Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου 2023 ώρα 7:30 μ.μ.
Ομιλίες : • «Ξετυλίγοντας το νήμα της εικαστικής ζωής της Ανθούλας » Ελένη Βλάσση Δημαράκη , Δρ . Ιστορίας Τέχνης , Παν / μίου Πελοποννήσου . «Η Ανθούλα και η τέχνη της » Διοτίμα Λιαντίνη , Καθηγήτρια Ιστορίας Τέχνης , ΕΚΠΑ .
Θα εκτεθούν αντιπροσωπευτικοί πίνακες από το σύνολο του έργου της Ανθούλας .
Η έκθεση θα παραμείνει ανοικτή από 9 έως και 16 Σεπτεμβρίου 2023 κατά τις ώρες 6:30 μ.μ. – 8:00 μ.μ. - Κτήριο Συγγρού Ερμιόνης
ΣΥΝΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ Δήμος Ερμιονίδας - Νομικό Πρόσωπο Κοινωνικής Πρόνοιας και Αλληλεγγύης , Πολιτισμού και Παιδείας Δήμου Ερμιονίδας - Ιστορικό και Λαογραφικό Μουσείο Ερμιόνη