ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ - ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ

Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2019

Τιτάνια προσπάθεια χωρίς να τα καταφέρει ο ΑΟ Ερμιονίδας κόντρα στον Ηλυσιακό

Τιτάνια προσπάθεια χωρίς να τα καταφέρει ΑΟ Ερμιονίδας κόντρα στον Ηλυσιακό
Ήττα στις λεπτομέρειες για την ομάδα του Αθλητικού Ομίλου Ερμιονίδας με 83-86 κόντρα στον Ηλυσιακό.

Ένα απόλυτα ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο με την ομάδα της Ερμιονίδας  να προηγείται με 18-17. Οι φιλοξενούμενοι με μπροστάρη τον Κελαϊδη (37 πόντους με 8 τρίποντα) πήραν το προβάδισμα στα επόμενα 2 δεκάλεπτα (57-69 στο 30) .

Η τιτάνια προσπάθεια όμως όλων των παικτών έφερε το σκόρ στο 80 - 80 1 λεπτό και 8 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα. Δυστυχώς η κούραση και η έλλειψη καθαρού μυαλού στις τελευταίες επιθέσεις δεν έφεραν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Ο τυχερός λαχνός της κλήρωσης που πραγματοποιήθηκε στο ημίχρονο ήταν το Νο 20 και νικήτρια ήταν η Δημαράκη Νεκταρία.

ΑΟ Ερμιονίδας-Ηλυσιακός 83-86

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος-Λάμπος
Τα δεκαλεπτα: 18-17, 38-42, 57-59, 74-79
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ(Ζωντός):Ευστρατίου Πετ, Αγγελής 22(3), Χάσα 15, Θωμάς, Γκολέμης 1, Προσίλης 3(1), Σαρίκας 23(3), Ευστρατίου Παν. 17, Κατσάβελας 2, Πούλης Αν., Πούλης Γ.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Καυκής):Γραμματίκας 4, Κελαϊδης 37(8), Μπινιάκου, Μαραγκουδάκης 2, Κωτσόπουλος 13(3), Πλευράκης, Ετζιακά 9, Οουντίτζο 6, Μπάζιος 10, Παντζούρης 3(1), Ταταράκης 2.