Τετάρτη, 24 Ιουνίου 2020

Στη μάχη του παιδικού πρωταθλήματος οι μικροί του Ναυτικού Ομίλου Ναυπλίου

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:18:00 μ.μ. | | |
Στη μάχη του παιδικού πρωταθλήματος οι μικροί του Ναυτικού Ομίλου Ναυπλίου
Επιστροφή στην αγωνιστική δράση για τα πρωταθλήματα πόλο αρχής γενομένης αύριο Πέμπτη 25 Ιουνίου με την Α' Προκριματική φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

Έπειτα από περισσότερους από τρεις μήνες, λόγω της πανδημίας του κορονοϊού ξεκινάει αύριο η αγωνιστική δράση στα αθλήματα της ΚΟΕ, με την Α' Προκριματική φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (γενν. 2005).

Η ΚΟΕ, υλοποιεί έτσι βήμα, βήμα και τηρώντας όλες τις προϋποθέσεις και τα απαραίτητα μέτρα, την αγωνιστική επανεκκίνηση των αθλημάτων της, στο νέο πλέον διαμορφωμένο πλαίσιο διεξαγωγής τους, με βασικό γνώμονα την ασφάλεια και προστασία των εμπλεκόμενων.

Στο Παιδικό πρωτάθλημα μετέχουν συνολικά 47 συνολικά ομάδες, χωρισμένες σε 11 Ομίλους, με πρώτους αγώνες αύριο (25/6) στα κολυμβητήρια “Αντώνης Δημητρόπουλος” του ΑΝΟ Γλυφάδας και Δημοτικό Γέρακα (Α' Όμιλος Αττικής).

Οι 11 Όμιλοι:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (“Αντώνης Δημητρόπουλος” & Δημοτικό Γέρακα, & Δημοτικό Πετρούπολης): Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΝΟ Αργυρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΑΟ Πετρούπολης

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Ιλίσιο): Ολυμπιακός, Απόλλων Σμύρνης, ΣΚ Ροή, Ηλυσιακός
Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Βουλιαγμένης
Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Περιστέρι): ΠΕΚΕ Βροντάδου, Υδραϊκός, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Ηλιούπολης): Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Χαλανδρίου, Μίλων
ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νίκαιας): ΝΟ Χίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου, Άρης Νίκαιας, Ιωνικός Νίκαιας
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο): Άρης Θεσσαλονίκης, Ποσειδών Ορεστειάδας, ΟΦΘ, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (“Αντώνης Πεπανός”): ΝΟ Καλαμάτας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Πατρών
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Εθνικό Βόλου): ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νίκη Βόλου
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Εθνικό Χανίων): ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Δημοτικό Λάρισας): Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Λάρισας, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Λάρισας, ΚΕ Κοζάνης

Στην Β' Φάση (17-19 Ιουλίου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες των Ομίλων 1, 6, 7, 11, οι 2 πρώτες των Ομίλων 2, 3, 4, 5, 8, 10 και η 1η ομάδα του 9ου Ομίλου (σύνολο 25 ομάδες).

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ 
1 η αγωνιστική Παρασκευή 26/06/2020
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

2 η αγωνιστική Σάββατο 27/06/2020 
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 

3 η αγωνιστική Σάββατο 27/06/2020 
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Ι ΚΤΕΟ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ ΜΕΡΑΚΛΙΔΙΚΟ ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ