Τρίτη 18 Μαΐου 2021

Ο Διομήδης Άργους στο Final 4 του Κυπέλλου

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 10:12:00 μ.μ. | | | | |
Οι Λύκοι του Διομήδη Άργους κατάφεραν να προκριθούν στο Final 4 του Κυπέλλου μετά από έναν αγχωτικό αγώνα!

Η ομάδα της Αργολίδας επιβλήθηκε του Ιωνικού Ν.Φ. με 28-25 το απόγευμα της Τρίτης 18 Μαϊου στη Νέα Κίο

Οι Κυανόλευκοι προηγούνταν στα 10 πρώτα λεπτά του αγώνα, όμως στην συνέχεια οι «Λύκοι» ισορρόπησαν και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα. Παρ' όλα αυτά, ο Ιωνικός βρισκόταν μπροστά στο σκορ, στο ημίχρονο, με 14-15.

Στο πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης, η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας προηγούνταν, αλλά ο Διομήδης ανέκτησε το προβάδισμα. Η διαφορά στο σκορ ήταν μικρή έως το τέλος της αναμέτρησης, ωστόσο οι Αργίτες, ο αθλητής των οποίων, Μπόσκος, σημείωσε 10 τέρματα, τα περισσότερα στο ματς, πέτυχαν να πανηγυρίσουν την πρόκριση.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 28-25

Τα πεντάλεπτα: 3-5, 5-6, 9-7, 10-9, 13-12, 14-15 (ημίχρονο), 16-17, 18-17, 21-20, 22-20, 25-23, 28-25

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Τζίμπουλας 7, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 2, Παπαδημητρίου, Παπαντωνόπουλος, Αναγνωστόπουλος 2, Χόγκας 4, Μπόσκος 10, Χαντέλης 3, Σιατιρλής, Μάνθος, Ρούμπος-Λίνος, Κωστούλας, Μούγιτς

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ: Παπανικολάου, Σαμαράς, Αϊβαλιώτης 6, Μπραουδάκης, Σύγγαρης, Βασιλείου-Τσάφος 1, Τσακουλής, Σιάτρας, Μπούτος 4, Καραμασιώτης 1, Μαντζόπουλος, Λιόλιος 4, Γιόσμου 4, Τσακναρίδης, Λόλας 5

Διαιτητές: Αβράμης-Χρόνης, Δίλεπτα: 7-6, Πέναλτι: 4/5-