Κυριακή 20 Μαρτίου 2022

Πρωταθλητής Αργολίδας 2021-2022 ο Παναργειακός με χατ τρικ του Βραζιλιάνου De Souza

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 7:52:00 μ.μ. | | | |
Πρωταθλητής Αργολίδας 2021-2022
Ο Παναργειακός κέρδισε με 0-3 τον Πανασιναϊκό για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ Αργολίδας την Κυριακή 20 Μαρτίου.
Βραζιλιάνικη υπόθεση ο σημερινός αγώνας αφού ο De Souza με τρια γκολ έφτασε το  σκορ στο Ασίνη- Παναργειακός 0-3 .
Με τη νίκη αυτή και την ταυτόχρονη ήττα της Τροιζήνας ο Παναργειακός είναι πρωταθλητής Αργολίδας για την σεζόν 2021- 2022.
Ο Παναργειακός αναφέρει στην σελίδα του:

"Με την σημερινή του άνετη νίκη ο Παναργειακός στέφθηκε και τυπικά πρωταθλητής Αργολίδας δύο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση των πλευ-οφ. Στο σημερινό παιχνίδι η διαφορά ήταν μεγάλη, αφού ο Παναργειακός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού από το πρώτο λεπτό,χωρίς να κινδυνεύσει σε κανένα σημείο η εστία του Σούρσου, που ήταν θεατής σε όλο το παιχνίδι.

Η ομάδα του Δημήτρη Μπατάκου κατάφερε και προηγήθηκε με σουτ του De Souza στο πρωτο ημίχρονο(0-1) και αύξησε το δείκτη του σκορ με άλλα δύο προσωπικά γκολ σε διάστημα τριών στο 63ο και στο  66ο λεπτό."