Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου 2022

Νικηφόρο το πρώτο ματς του Διομήδη Άργους σε Διεθνές Τουρνουά απέναντι στα Βριλήσσια

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 5:48:00 μ.μ. | | |
Χάντμπολ
Πολύ καλό πρώτο ημίχρονο για τους Λύκους στον πρώτο τους αγώνα στο 3ο Διεθνές Τουρνουά Χάντμπολ «ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗΣ», με σιδερένια άμυνα (3 γκολ παθητικό στα πρώτα 16 λεπτά) και αποτελεσματικοί στην επίθεση έκλεισαν το ημίχρονο με προβάδισμα 6 τερμάτων (10-16).

Στο δεύτερο ημίχρονο πραγματοποιήθηκαν πολλές αλλαγές και δοκιμάστηκαν αρκετά σχήματα, δείχνοντας πως η προετοιμασία των Λύκων ενόψει των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων βρίσκεται σε πολύ καλό δρόμο.

Ε.Σ.Ν. ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ-ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 24-27 (Ημ. 10-16).

Βριλήσσια (Θάνος Τούτσης): Καραδήμας, Πέρρος 3, Βλάχος 1, Καραμασιώτης 1, Ζαρίκος 3, Χερουβείμ 3, Βαμβακάς 1, Χουρσουντιάν 3, Στάθης Π. 5, Χάλαρης 3, Τσαμούρης 1, Τσικογιαννόπουλος, Περράκης, Τόμπρος, Γλύκας, Πανταζής, Ασλής, Αντωνιάδης, Αναστασίου, Τζανιδάκης, Στάθης Μ., Μπινιάρης, Κορκολής, Μπέσκος, Κιουλτζίδης, Γκένας.

Διομήδης Άργους (Γιώργος Ζαραβίνας): Κωστούλας, Τσάκαλος 4, Τζιμπούλας, Τσιγαρίδας 3, Μούγιτς Γ. 5, Μάλλιος 3, Τερλέτσκι, Κουτρουμπής, Ασβεστάς 3, Χατζηκωνσταντίνου, Καϊμακάνης, Μπεντζιλαλί 3, Μάνθος, Μπεκιάρης 1, Άντζελιτς, Ζίβκοβιτς 4, Μούγιτς Τζ. 1, Μπαλτατζής, Ρουμελιώτης, Τοτός.