Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου 2023

Παναργειακός - Πάτραι 4-0: Πάνω από την ζώνη υποβιβασμού η ομάδα του Άργους

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:20:00 μ.μ. | | |
ποδόσφαιρο
 Εύκολο απόγευμα για την ομάδα του Παναργειακού στο ΔΑΚ Άργους την Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου που άνοιξε το σκορ νωρίς με τον Καμπεράι,έχασε ευκαιρίες και για άλλα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η επιπολαιότητα στη τελική προσπάθεια βρήκε τον Παναργειακό να κερδίζει με 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναργειακός μπήκε πολύ πιο σοβαρά και σε δύο λεπτά μέσα με τα γκολ των De Souza και Cani Lirjon έφτασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το σκορ έκλεισε με το δεύτερο του γκολ σήμερα ο De Sousa από ασίστ του Θεοδοσιάδη.
Ο Παναργειακός κατάφερε με το τέλος του πρώτου γύρου να είναι πάνω από την ζώνη υποβιβασμού και να κοιτά με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός αγωνίζεται εκτός έδρας στην Κω με την ομάδα του Πυλί.

Στο ημίχρονο του σημερινού αγώνα η διοίκηση του Παναργειακού τίμησε για την προσφορά τους στο σύλλογο τους παλαίμαχους ποδοσφαιριστές Τσακίρη Κώστα, Πούλο Κωνσταντίνο και Αντωνόπουλο Δημήτρη. Τις βραβεύσεις έκαναν ο Γ.γ. Τσιόδρας Αθανάσιος, Ζαχαριάς Δημήτρης και Καλιατσης Ηλίας.