Σάββατο 8 Απριλίου 2023

Σημαντική νίκη στο Γύθειο για τον Παναργειακό

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 10:34:00 μ.μ. | | |
Ποδοσφαιριστές
Μια σημαντική και μεγάλη νίκη πέτυχε το Σάββατο 8/4 για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής στο Γύθειο η ομάδα του Παναργειακού.

Ένας Παναργειακός που στο πρώτο ημίχρονο πάλεψε ηταν καλύτερος του Γυθείου αλλά δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε ακόμα περισσότερο την απόδοση του έχασε ευκαιρίες και κατάφερε με τα δύο γκολ των De Souza στο 56ο λεπτό και Arber Cani στο 82ο πήρε το τρίποντο που τον φέρνει πολύ κοντά στη σωτηρία φτάνοντας τους 33 βαθμούς.

Την Μεγάλη Τετάρτη ο Παναργειακός αγωνίζεται εκτός έδρας στη Μύκονο.
Η βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση της 23ης αγωνιστικής και η μάχη φουντώνει για την πρώτη θέση μεταξύ Ρόδου και Αιολικού.

Στην ουρά της βαθμολογίας μάλλον έχει ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

Ο Αιολικός δεν αγωνίστηκε σήμερα καθώς το Πάτραι δεν ταξίδεψε στη Μυτιλήνη και χάνει με σκορ 3-0 τον αγώνα. Ο Παναργειακός με την νίκη πέρασε στην 7η θέση.

Θυμίζουμε οτι ο πρώτος παίζει αγώνες μπαράζ με τους πρώτους των τεσσάρων άλλων ομίλων για να προβιβαστούν τέσσερις ομάδες.

Υποβιβάζονται πέντε ομάδες απο τον 2ο,3ο,4ο και 5ο όμιλο καθώς και η μία χειρότερη ένατη ομάδα της βαθμολογίας από αυτούς τους ομίλους.