Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2023

Πήρε το διπλό η ΑΕΚ απέναντι στον Διομήδη Άργους (βίντεο)

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 7:53:00 μ.μ. | | | |
χάντμπολ
Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ παρουσίασε δυνατό πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά επικράτησε με 16-25 του Διομήδη στο Άργος.
Η ΑΕΚ βελτιώθηκε στο δέυτερο ημίχρονο και έφτασε στο διπλό μέσα στο Άργος. Συγκεκριμένα, η Ένωση επικράτησε με 16-25 του Διομήδη, για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Handball Premier και πήρε ένα σημαντικό δίποντο στην πρεμιέρα του Ντράγκαν Τζούκιτς στον «κιτρινόμαυρο» πάγκο.
Η ΑΕΚ δεν μπήκε καλά στο παρκέ και αυτό φρόντισε να το εκματαλλευτεί ο Διομήδης (2-1), που πήρε ένα προβάδισμα (4-3), το οποίο η Ένωση προσπαθούσε να μειώσει (6-4). Οι «κιτρινόμαυροι» σταδιακά βρήκαν τρόπους να σκοράρουν και πέρασαν μπροστά (8-9), πηγαίνοντας τελικά στα αποδυτήρια με το 10-12.
Στην επανάληψη, η ΑΕΚ ήταν καταιγιστική (11-14). Παρουσίασε καλή εικόνα σε άμυνα και επίθεση και κατάφερε να ξεφύγει με 4 γκολ (12-16).
Ο Διομήδης προσπάθησε να δείξει ανταγωνιστική εικόνα (15-19), αλλά η Ένωση στο ρελαντί διατήρησε το προβάδισμά της (16-24) και έφτασε στο διπλό με 16-25.
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-1, 5-4, 8-8, 9-10, 10-12 (ημιχρ.), 12-16, 13-17, 15-19, 16-24, 16-24, 16-25,