Η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Περιφέρειας Πελοποννήσου,σε μία πολύ όμορφη εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18 Μαρτίου στην Τρίπολη, βράβευσε τους αθλητές που διακρίθηκαν στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα για το έτος 2022.

Ο ακούραστος Κώστας Μανωλόπουλος στην παράταξη της "Δυνατής Ερμιονίδας"

Γιάννης Γεωργόπουλος
Ξανά υποψήφιος με την "Δυνατή Ερμιονίδα" ο Κωνσταντίνος Μανωλόπουλος από το Κρανίδι.

Ανδριανός από το Ναύπλιο: Στον αγώνα για την αντιμετώπιση του προβλήματος της βίας κατά των παιδιών κανείς δεν περισσεύει

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:35:00 μ.μ. | |
Γιάννης Ανδριανός
 Ο Βουλευτής Αργολίδας της Νέας Δημοκρατίας κ. Γιάννης Ανδριανός παρευρέθηκε στη διημερίδα με θέμα «Το παιδί ως θύμα βίας» που διοργάνωσε το Γενικό Νοσοκομείο Αργολίδας– Νοσηλευτική Μονάδα Άργους με την υποστήριξη της 6ης ΥΠΕ και της Περιφέρειας Πελοποννήσου στον πολυχώρο Fougaro στο Ναύπλιο.

Νίκη με 3-0 σετ για την Ίριδα Άργους απέναντι στον Αίολο Αγυιάς

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:31:00 μ.μ. | | |
Γυναικείο βόλεϊ
Νίκη με 3-0 σετ σημείωσε η Ίριδα Άργους απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Αιόλου Αγυιάς την Κυριακή 19 Μαρτίου στο κλειστό του Άργους.

Μεγάλη νίκη για την Ένωση Ερμιονίδας στη Γαστούνη με 3-1 τον Αίαντα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:26:00 μ.μ. | |
Ποδοσφαιριστές
Σπουδαία νίκη με σκορ 3-1 πέτυχε η ΑΕ Ερμιονίδας στη Γαστούνη, απέναντι στον Αίαντα, για την 20η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, την Κυριακή (19/03), αποτέλεσμα που την έφερε ξανά μόνη στην 5η θέση με 31 βαθμούς (9-4-7/28-25).

Ήττα για τον Παναργειακό στο Άργος από την Ρόδο

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 8:18:00 μ.μ. | | |
Ποδόσφαιρο
Παναργειακός - Ρόδος 1-2. Αποτέλεσμα που αδικεί βάσει εικόνας τον Παναργειακό αφού δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, σε αντίθεση με την ομάδα της Ρόδου που τις λιγοστές ευκαιρίες και αυτές τις είχε στο δεύτερο ημίχρονο,  τις έκανε γκολ και πήρε μεγάλη νίκη.

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία στο Καταφύκι Ερμιονίδας το 2ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αναρρίχησης Βράχου